ВАЛЕНТИН СІЛЬВЕСТРОВ

«НОВЕ»

22 квітня в Будинку актора, по вулиці Ярославів вал 7, відбудеться концерт всесвітньо відомого композитора, творця мета музики – Валентина Сільвестрова… людини, твори якого аналізують кращі музикознавці світу.

Композитор Валентин Сільвестров належить до тих вибраних, які творять нас — наші слух і бачення меж музичного, естетику і етику, а тим самим і наш час, що потрапляє «у полон до Художника». У кожного, напевно, є свій Сильвестров, як є свій Бах чи Шопен. По-різному сприймаючи, відчуваючи, розуміючи його музику, ніби самі формуємо її образ, виділяючи найважливіше, найцінніше. Ті ж з нас, що оточують композитора у житті, — друзі, близькі, знайомі — на перший же поклик відгукнулися і з особливим трепетом, хвилюванням розкривали образ Особистості і Митця, дозволяючи і нам, непосвяченим, ще ближче пізнати одного з найвидатніших творців доби...

(«Музика», 1997. — №5.)

В програмі нові твори, написані буквально до концерту. Як завжди маленькі метафоричні фортепіанні п’єси та пісні. Вокальні мініатюри – це нове захоплення композитора, а музика Шуберта – є цитатою до нових вокальних циклів.

Сільвестров не всім довіряє їх виконання. Дует Інна Галатенко (вокал) та Олег Безбородько (фортепіано) досконало та філігранно точно відтворюють всі музичні нюанси, барви та відтінки в музиці Сільвестрова. В концерті також, приймає участь молоде дарування, лауреат понад 10-ти міжнародних конкурсів, піаніст Евген Моторенко, якому Валентин Сільвестров запропонував виконати нові фортепіанні п’єси.