Режисер-постановник - Вячеслав Стасенко

Художник-постановник - Станіслав Зайцев.

Головний хормейстер - Олена Пахолюк

Головний диригент - Віталій Саражинський.

Балетмейстер - Світлана Дядюн.

«Кайдашева сім’я» інсценізована за однойменною повістю І. Нечуя-Левицького у постановці В’ячеслава Стасенка. Народилася вистава 3 червня 2010 року, і за короткий час встигла закохати у себе глядачів не лише Білої Церкви, Київщини, а й усієї України. Її переглянули більше 30 тисяч глядачів, їй аплодували стоячи зали Києва, Житомира, Дніпропетровська, Миколаєва, Кіровограда та багатьох інших міст.

«Кайдашева сім’я» у 2010 році здобула перемогу у двох номінаціях з п’яти на VI Всеукраїнському фестивалі жіночої творчості (м. Ніжин). У 2012 році театр із цією виставою став лауреатом VI Відкритого регіонального фестивалю театрального мистецтва «В гостях у Гоголя» (м. Полтава). Саме цією виставою відкривалась оновлена сцена і 130-й театральний сезон Кіровоградського обласного музично-драматичного театру ім. Кропивницького.

Народне шоу «Кайдашева сім’я» - це яскраве видовище. Так, саме видовище, а навіть краще сказати дійство. Тому що «шоу» у багатьох асоціюється з чимось поверхневим, що вражає зовнішніми ефектами. Це мало в’яжеться з тим, що глядач зміг побачити цими днями на сцені театру Саксаганського. Так, яскраво, колоритно, і  зовнішніх ефектів вистачає. Але за цим усім стоїть така глибина, така глобальна проблема людської духовної кризи, що, скажемо відверто, «шоу» відходить на другий план. Хоча треба відзначити - є на що подивитися, що послухати. У виставі багато музичних і хореографічних номерів, які плавно вплітаються в канву дії, допомагаючи розкрити образи і головну ідею. До слова, весь музичний матеріал у виставі виконується наживо. Більш того, музиканти не просто супроводжують, а є безпосередніми учасниками подій. Уважного глядача не могли не здивувати старовинні народні інструменти, на яких грають музики, що додає особливого колориту виставі. І поряд з такою здавалося б народністю, у музиці і хореографії явно прослуховуються і проглядаються сучасні ритми - рок, хіп-хоп, джаз. Але це зовсім не виключає прекрасних зразків української обрядової музики, яка звучить у сценах  свята Купали, весілля, поховання і вінцем усього є пісня «Роде наш красний».

Та все ж таки найголовнішою у виставі є людська драма в окремо взятій сім’ї Кайдашів, яка є характерною для великої кількості сімей, і, в принципі, суспільства взагалі. Не бажання порозумітися один з одним, бути толерантними, людяними призводить до руйнації людських стосунків, руйнації світу, одним із «китів», на якому він тримається, є моральність. Ця головна ідея, закладена І.Нечуєм-Левицьким, блискуче була втілена чудовим ансамблем акторів, зайнятих у виставі. Роль Кайдашихи грає Заслужена артистка України Лідія Дяченко, чия гра визвала шквал оплесків глядачів. Першою «віковою» роллю для актора Віктора Надем’янова стала роль Кайдаша, з якою він справився з успіхом. Також цю роль грає Заслужений артист України Іван Калініченко, якого ми зможемо побачити у наступних виставах. Заслуговують особливої уваги образи Мотрі і Карпа, яких виконують Олена Тетерук і Сергій Скляренко. Молоді актори Олександр Коломієць та Ірина Бондар створили прекрасний ліричний дует Лавріна і Мелашки. Не обійшлося і без бабів Параски і Палажки, яких у виставі грають Надія Моцна, Ніна Кравчук, Світлана Лановенко. Довбушів, батьків Мотрі  грають заслужені артисти України Людмила Мерва і Анатолій Бевз. Важко пізнати, тому що весь час у тумані на сцені Заслужений артист України Володимир Рєпін, який грає привид Херсонського чумака, який заводить на «той світ» Кайдаша. Режисером, він же і автор інсценізації повісті, введено образ Духовного провідника, який виконує Роман Вдовика. А загалом у виставі зайнята майже уся трупа театру, до якої ввійшли і актори драми, і артисти вокалісти, артисти балету, і артисти оркестру. Цією виставою театр у повній мірі довів, що він дійсно музично-драматичний.

В адресу вистави пролунало багато схвальних відгуків.Та найголовнішою нагородою завжди залишається любов глядачів. «Кайдашева сім’я» театру ім. П. Саксаганського винагороджується нею сповна. Вже більше трьох років у залі - аншлаг, квитки замовляють заздалегідь. У чому секрет шаленого успіху? Можливо, в завжди актуальній класиці, чи в новаторському підході режисера до створення сценічного дійства, неординарному авторському баченні, яскравих декораціях і костюмах, живому музичному супроводі, талановитій грі акторів. Мабуть, у магічному поєднанні всіх цих компонентів, які створюють феєричне народне шоу.

У виставі зайняті: 

Лідія Дяченко - Засл. артистка України
Людмила Мерва - Засл. артистка України
Анатолій Бевз - Засл. артист України
Володимир Рєпін - Засл. артист України
Віктор Надем’янов
Олена Тетерук
Сергій Склаяренко
Ірина Бондар
Олександр Коломієць
Роман Вдовика
Надія Моцна
Ніна Кравчук
Світлана Лановенко
Юлія Саражинська та інші.