Автор: Кетрін Тайлі

Усі роботи виконані протягом 2014 року.

Усі вони зображають події 2014 року.

Кожна картина виконана на основі, що повторює форму паперового орігамі-провісника.

Кетрін Тайлі

Народилася у Великій Британії, та нині проживає в Україні, у Києві.

Кетрін живе за межами Батьківщини вподовж 27 років: разом з родиною вони в різний час проживали на Середньому Сході, у Західній Африці, Нідерландах і, зрештою, приїхали в Україну.

Специфічна особливість робіт Кетрін полягає у надзвичайному впливі на її творчість оточення, в якому вона перебуває . Це пейзажі, гра світла й тіней, предмети побуту, типові для тієї чи іншої культури, а також події, які розгортаються навколо. Надихаючись світом у всії його проявах, Кетрін вносить чудернацькі вкраплення буденних, здавалося б, предметів у свої роботи. Художниця переконана, що усе, що оточує її – фрукт чи стихійний ринок- байдуже! – є об’єктом її творчих експериментів. Кожна деталь заслуговує стати частиною сюжету на полотні.

Роботи, що зображають сцени з життя, виконані здебільшого масляними фарбами, іноді акрилом, аквареллю, а також за допомогою техніки «колаж». Головний акцент у своїх роботах художниця робить на суперечливість композиційного поєднання деталей. Разом з настроями строгої реалістичності, деяка спонтанність та непередбачуваність творчого задуму формує свіжий погляд на деякі актуальні теми.

Окрім натюрмортів, Кетрін також вдалося розробити свій власний, унікальний та, знову ж таки, а абсолютно не типовий підхід до написання портретів. Захоплюючись технікою обману зору (trompe-l'œil), створену голландськими живописцями ХVI ст., британська художниця видозмінила її на своїх полотнах, внісши строгі метаморфози реалістичного стилю. Так народилася серія портретів-абстракцій, які, оживаючи на полотнах, вражають повнотою та об’ємністю 3D ефекту.