Спосіб управління і навички менеджменту залишаються однією з найслабших ланок системи вищої освіти в Україні. Ухвалений у 2014 р. Закон «Про вищу освіту» створив нові колізії, не розв’язавши старі проблеми.

Наразі працює кілька робочих груп, які пропонують зміни до чинного законодавства у частині управління і моделі фінансування. На додачу, 19 вересня група народних депутатів зареєструвала законопроект № 9103, який передбачає підвищення рівня кваліфікаційних вимог до претендентів на посади керівників закладів вищої освіти. Якщо даний документ ухвалять, ректором зможе стати лише громадянин України, який має ступінь доктора наук і званням професора. Це означає, що коло претендентів на керівну посаду суттєво звужується. Кому це вигідно? До чого може призвести це нововведення? Якими є альтернативні моделі? Як їх імплементувати у законодавство?

Питань, які потребують вирішення, багато. У потоці повсякденних справ іноді здається, що й підступитися до них складно. Український інститут майбутнього, як аналітичний центр, має на меті формування нового порядку денного, що відповідатиме рівню викликів майбутнього, запрошує зацікавлених робити позитивні зміни разом.

Дискусія відбуватиметься у два етапи:

Перший блок – 10 жовтня (з 18:30 до 20:30) зі стейкхолдерами та безпосередніми учасниками навчального процесу обговоримо теперішню ситуації щодо якості менеджменту в університетах, та як вона впливає на тих, хто навчається і навчає, а також на роботодавців.

Учасники: Микита Андрєєв , голова Громадської ради МОН; Олена Колеснікова, Федерація роботодавців України; Eduard Romanchenko , голова Східноукраїнської асоціації захисту прав студентів; Eduard Rubin , науковець та підприємець, к.т.н., директор компанії «Telesens International Ltd.» та Голова ради директорів компанії «Telesens», у 2015 – 2016 рр. ректор Харківського національного університету радіоелектроніки.

Модератор дискусії — доктор технічних наук, співзасновник Ukrainian Heritage Foundation Sergey Babak .

Форма для реєстрації: docs.google.com/forms/u/1/d/1GcEU4jPxdMVzd4N89f-lQqxSluaXSwDizrgRtJIYQ50

Посилання на другу подію циклу: www.uifuture.org/events/all/24246-status/chy/spromojnist/chastyna/dva