Основною метою діяльності Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. П. Вірського є збирання, вивчення та збереження національних традицій, звичаїв та обрядів українського народу, створення на цій основі народних танців та нових хореографічних мініатюр і великих полотен із минулого та сучасного життя українців.

Павло Павлович Вірський був дуже принциповим, завжди мав свою особисту думку, творче бачення. Його танці відомі не тільки в Україну, а й в усьому світі. Він зустрічався з багатьма видатними особистостями.  Фідель Кастро, Мао Цзедун, Хо Ши Мін, Елвіс Преслі, Сальвадор Далі, Ігор Стравінський з захопленням і подивом спостерігали за майстерністю українських танцюристів.

Роботи Павла Вірського мають свій особливий танцювальний «почерк». У танцях Павла Павловича всі артисти танцюють не лише ногами, а й корпусом. Кожен рух - дуже виразне, театральне дійство. Вірський - реформатор українського танцю. Павло Павлович мав класичну хореографічну освіту. Він ставив балети в театрах Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Києва. Саме Павло Павлович Вірський вперше об'єднав класичний танець із фольклорним, і з'явився синтез високої хореографічної культури.  З зовсім іншою пластикою, в танцях з'явився характер: кожен номер немов міні-вистава. Вірський привніс в народний український танець театральне дійство. Наприклад, його «Подоляночка» або вертепний номер «Ой, під вишнею» та інші.

Початкові джерела створення ансамблю відносяться до червня 1937 року.

Новий офіційний сайт: http://virsky.kiev.ua