НОВИЙ  СЕЗОН  –  НОВИЙ ТЕАТР

17 вересня 2014 року розпочав нову сторінку своєї історії

Наприкінці серпня новим художнім керівником театру «Золоті ворота» призначено Стаса Жиркова. Формуючи своє бачення розвитку театру, новостворена режисером команда обрала для себе у новому сезоні 2014/2015 років кілька пріоритетів:

«Золоті ворота» – завжди відкриті для тебе!

Розпочинаємо з принципу відкритості – до постановок молодих режисерів, сучасної драматургії та співпраці з іншими інституціями. Але передусім – відкритості до нашого глядача. Ми шукаємо людей, які, як і ми, прагнуть будувати новий театр. Ми сподіваємося на зустрічі не лише на виставах, але й на багатьох інших мистецьких та освітніх проектах театру.

«Золоті ворота» – театр, а не музей.

У цей непростий для країни час ми переконані, що театр не може заплющувати очі на події за вікном. Театр за своєю природою – мистецтво актуальне, тож і сьогоднішній театр в Україні має говорити зі своїм глядачем сучасною художньою мовою про те, що всім нам зараз болить.

«Золоті ворота». Самоідентифікація.

Кожен із нас сьогодні все частіше замислюється над своїм корінням, національністю, самобутністю і майбутнім. Тож темою для нового сезону театру з давньої історією ми обрали самоідентифікацію. І з вашою допомогою спробуємо осмислити у театральних проектах, ким ми є і куди рухаємося.

І першим кроком на цьому шляху стала вистава «Наташина мрія» Ярослави Пулінович, якою «Золоті ворота» 17 вересня 2014 року розпочали свій сезон на сцені Театру пластичної драми на Печерську (вул. Шовковична, 7-а). Ця легендарна вистава свого часу відкрила для киян молодого режисера Стаса Жиркова, здобула низку нагород та популярність серед молоді.

 Серед найближчих планів театру – вистава «Браковані люди» за п’єсою Василя Сігарєва «Гупьошка». Наступною прем’єрою стане спектакль випускника Едуарда Митницького, молодого режисера, що вже встиг про себе заявити двома цікавими роботами у Театрі драми і комедії на лівому березі, Андрія Попова. Взимку планується розпочати роботу над амбітним проектом, у рамках якого популярні сучасні автори Ден та Яни Гуменні, молодий режисер (ім’я поки що тримаємо у секреті!) та актори працюватимуть з дітьми на створенням вистави-«квесту». Закрити ж сезон планується прем’єрою Стаса Жиркова за однією з найрезонансніших сучасних українських п’єс – «На початку і наприкінці часів (Баба Пріся)» Павла Ар’єва.

Василь Сігарєв

«Браковані люди»

специфічна комедія

режисер: Стас Жирков

тривалість: 75 хв.

Ось він, зовсім поруч. Той, на якого ти так довго чекала… Той, хто так часто являвся тобі у сні… Ворушить вустами. Певно, щось говорить… Що-що?.. Просить штопор, щоб відкрити вино. Дивно. Невже алкоголік? Та ніби не схожий… Хм. Цікаво. Цікаво, що про це все сказав би Льоня? А Льоня – це чоловік мій. Ось…