Ніна Бондаренко – відома київська художниця, працює переважно в галузі живопису та художнього текстилю.

Народилася 1941 року. Закінчила текстильне відділення Київського училища прикладного мистецтва (нині – Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука). Протягом тридцяти п’яти років була провідним художником Дарницького шовкового комбінату, експертом з художнього друку промислового художнього текстилю зі штучного шовку. З 1990 року – член Національної спілки художників України. З 1963 року бере активну участь у вітчизняних і міжнародних виставках (Польща, Словенська Республіка, Англія, Франція, Канада, Туніс, США) і художніх проектах. Останні виставки Artexpo, New York, 2016 та Expo, Milano, 2015.

«Мистецький центр «Шоколадний будинок» презентує серію вишуканих живописних полотен майстрині, присвячених чарівним енергіям, які живлять інтер’єр.

В перекладі з латини «інтер’єр» – внутрішній. В інтерпретації Ніни Бондаренко – майже внутрішній світ душі, принаймні будинку, де тремтливий промінь кохання засвідчує її присутність. Справжня казка, вигадка, чари, іскристе ефемерне світло, насичене енергією життя, дорогоцінне повітряне середовище, що наповнює глядача сподіванням на те, що цей світ насправді може стати гармонійним і затишним. Її називали майстром миттєвого осяяння і нестримного пориву. Свіжістю, багатством колориту, жвавістю пензля, застосуванням взаємно підсилюючих один одного кольорів, схильністю до збереження та передачі перших скороминущих вражень, прагненням відтворити певну мить, використанням чистих кольорів спектру, живим мерехтінням фарб роботи художниці нагадують імпресіоністичні шедеври Сера, Синьяка, Моне.

Вільний рух щільного мазка, насиченого життєдайною енергією кольору, творить дива, змушуючи невблаганний час завмерти на хвилинку. Він повертає нас у дитинство, де панує віра в дивовижне, де ми ще осяяні батьківським піклуванням та нестримним бажанням пізнати світ, який нам неодмінно посміхнеться. Книжки та квіти, пасхальні яєчка у мисочці, старезна шафа, котики, плямистий собака, який раптово потрапив у кадр, квіти у горщиках та глечики з водою, що притулилися на підвіконні і зацікавлено визирають у вікно, скатертина з торочками та безліч куточків і схованок, відомих лише господарю оселі, – це те, що, насправді, олюднює світ, робить його заселеним.

Недаремно виставка «Промінь в інтер’єрі» травнева: відчайдушна мішанина з олійних фарб, які, перебиваючи одна одну, намагаються розповісти кожна свою історію і в нестямі зливаються у потужне феєричне видовище, спалахуючи бузковими, оливково-зеленими, жовто-гарячими, подекуди червоними спалахами, безперечно обіцяє літо, яке пахне суницями, безтурботністю та дощем.