«Україна – земля козаків». Екскурсія козацьким селищем «Мамаєва Слобода»

«Україна - терра козакорум» - «Україна - земля козаків». Так сказав в середині XVII століття французький інженер-картограф Гійом ле-Васер де-Боплан. Саме тому за сім кілометрів від Хрещатика довкруг історичного урочища, в якому бере початок річка Либідь, на території 9,2 га вирішено відтворити тематичний дендропарк, або ж мовою офіційних документів куточок української природи, архітектури та побуту «Мамаєва Слобода».

Програма екскурсії:

У центрі долини серед кучерявих вишневих садків, оперезаних плетеними тинами, стоїть козацька «Слобода». В центрі архітектурного ансамблю, що нараховує 98 об’єктів, розташовується козацька триверха дерев’яна церква в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці із дзвіницею, подібні до тих, що стояли на Запорозькій Січі в часи Богдана-Зиновія Хмельницького.

Неподалік від церкви на узвищі видно вітряк - символ мирної хліборобської України. Далі над двома покритими очеретом, лілеями та лататтям озерами розташовуються садиби титаря, козаків-джур, козацького старшини, коваля із кузнею, гончаря із гончарною майстернею, ворожки, шинок єврея-крамаря, а також пасіка та водяний млин. Садиби складаються з різних за своїм господарським призначенням споруд: це комори, повітки, стайні, льохи, хліви, клуні, возовні тощо. Цей традиційний український краєвид доповнюється ярмарковим майданом, управою та козацькою залогою.

Козацьке селище «Мамаєва Слобода» використовує об’єкти методом відтворення живої історії, цебто максимально наближено до свого первісного функціонального призначення, а саме, для популяризації та відродження самобутніх народних традицій, звичаїв, обрядів, забутих трудових навичок та ремесел. На території багато свійських тварин, а саме: кури, качки, гуси, кролі, кози, вівці, коні, круторогі воли.

Що входить у вартість:

• Вхідний квиток

• Екскурсійне обслуговування

Початок екскурсії:

Кожної суботи та неділі о 12-00 та 14-00. Екскурсовод чекатиме на вході до козацького селища «Мамаєва Слобода» за адресою: м. Київ вул.. Михайла Донця, 2.

Як дістатись:

Їхати 27 тролейбусом з метро Петрівка чи метро Шулявська, або 433 маршрутка від Національного музея Тараса Шевченка (бульвар Т.Шевченка,12), або 427 маршрутка до зупинки вул.. Михайла Донця

Тривалість екскурсії: 45 хвилин