8 квітня - Міжнародний день циган - свято, яке відзначають в 60 країнах світу

Міжнародний день циган започаткований на конгресі циган усього світу 8 квітня 1971 р. в Лондоні. Його мета – привернення уваги до самобутньої культури народу, перша згадка про який з’явилась в 1501 році, коли ромський вожак Василь отримав охоронну грамоту від литовського князя Олександра Казимировича.

В цей день по всьому світу, за традицією, запалюють мільони свічок, як символ єдності циганського народу і тисячі яскравих вінків опускають на воду, щоб вони спливали бурними водами річок, нагадуючи тим, хто їх бачить з берегів, про нелегку долю народу, вічного блукальця без історичної батьківщини.

Народний артист України Ігор Крикунов вперше запросив гостей на свято в Україні 17 років тому. З того часу воно стало і для циган, і для єдиного в державі циганського театру своєрідним алтарем, від якого йде правда про волелюбний, талановитий і гордий народ, що прагне визнання, розуміння і свого місця під сонцем!

8 і 9 квітня в концертному залі “Більшовик” ( о 19.00) відбудуться святкові концерти, присвячені Міжнародному дню циган. Циганський театр “Романс” традиційно презентує нову музичну програму своєму вірному глядачеві, з яким тісно пов’язані душа, серце і творчий шлях колективу.

Тривалість 2 години 30 хвилин з антрактом