ВОРОН

Автор – Карло Гоцці. Жанр – казка-трагікомедія.

У 1998 році вистава отримала відразу дві престижні театральні премії «Київська пектораль», здобувши перемогу у номінаціях «Краща вистава» та «Краща музична концепція».

Вистава, що представлена в стилі венеціанської народної комедії масок, не лише передає відомий сюжет та намагається розважати глядачів, а й вселяє віру у добро, правду і справедливість, носіями яких свого часу виступали «високі» царствені персонажі.

Король Міллон був бадьорим і життєрадісним, допоки одного разу не підстрелив чорного Ворона. За це чародій Норандо наслав на вбивцю страшне прокляття: якщо Міллон не знайде красуню, білу як мармур, червону, як вороняча кров, і чорну, як крило вбитого птаха, його чекає страшна смерть від туги. З того самого дня король став на очах марніти, і брат Дженнаро із почуття братньої любові та жалю, вирушив на пошуки красуні. Після довгих мандрівок він, нарешті, знайшов принцесу Арміллу. Вона готова стати дружиною Міллона, але побоюється помсти батька, всемогутнього чарівника Норандо. І не даремно. Адже на Мілона чекає пекельна помста Норандо. Дженнаро дізнається про все з бесіди двох голубів: сокіл, потрапивши до рук Міллона, виклює йому очі; кінь, ледве король сяде у сідло, вб'є сідока; а якщо той все-таки візьме за дружину Арміллу, в першу ніч у королівських покоях з'явиться дракон і зжере нещасного чоловіка; а Дженнаро судилося перетворитися на мармурову статую, якщо розкриє королю таємницю.

Трагедійний і заразом комічний сюжет із долею фантастики органічно втілився у серйозній виставі для дорослого глядача.

Вік: 13+ | Мова: російська | Тривалість: 80 хвилин

Прем'єра відбулася у 1997 році

Режисер – народний артист України Сергій Єфремов

Сценографія – Ірина Уварова

Композитор – Лев Етингер