Нещодавно цей режисер став володарем найпрестижнішої національної нагороди — Шевченківської премії.Він отримав її за постановку вистави «Про мишей і людей» за романом Дж. Стейнбека в Театральній компанії «Бенюк і Хостікоєв».


Творчі «виходи» за межі рідного театру в Малахова трапляються частенько. Він людина діяльна, активна, шукаюча — і нині його режисерський талант цілковито запитаний. Але, безсумнівно, найкомфортніше працюється режисеру зі своїми акторами, перевіреними, відомими сценічними здібностями й творчими бажаннями.

Крім численних проектів, репетицій нових вистав, поточної роботи, Віталій Юхимович займається спорудженням будівлі свого театру на Андріївському узвозі. У цьому сенсі Театр на Подолі серед щасливчиків: незважаючи на складності, його будівля на найромантичнішій київській вулиці зводиться. І, можливо, скоро там йтимуть вистави Віталія Малахова, який усіляко намагається уникати в них сумних фіналів, а якщо вони трапляються, то, за словами режисера, «смуток його світлий».