“Люди просили – і ми зробили це. Розмістили великий вуличний проект у кулуарах Верховної ради. Тепер її точно бачать народні обранці”, – пояснює місце виставки її автор Олесь Кромпляс.

Влітку інсталяції проекту “Війна поруч” були розміщені на вулицях Києва. Залізні обриси людей у повен зріст із отворами від куль нагадували людям про те, що кожного дня їх життя та безпеку боронять українські військовослужбовці. Від 17 жовтня металеві скульптури бачать відвідувачі українського парламенту. Роботи встановлені на першому поверсі, доповнені QR-кодами, скануючи які можна переглянути фоторепортаж із зони бойових дій. Кожне фото містить творчо викладений спогад автора.

“Емоційний проект талановитого митця й палкого активіста Олеся Кромпляса – своєрідний холодний душ для мільйонів українців, які змирилися із сухою статистикою втрат на східному фронті, спроба допомогти їм усвідомити, що боротьба за наші цінності та свободу триває. Цей проект будить нашу совість, стимулює соціальну відповідальність і громадянську активність. І саме тому наш заклад усіляко його підтримує”, – говорить Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Військові дії на Донбасі тривають довше, ніж на східному театрі бойових дій Другої світової війни. Тривалий час лінія фронту стабільна, проте щодня вибухають снаряди, гинуть українські захисники та потерпають мирні люди. Навіть у близьких до фронту містах життя ввійшло у звичне русло, далеке від воєнних реалій. Проект “Війна поруч” покликаний нагадати українцям, що вже п’ятий рік точиться боротьба за їхні життя. Образи й тексти, використані в цьому проекті, передають емоції, відчуття, страхи й подив свідків перших днів ворожого вторгнення та боротьби проти нього.

Олесь Кромпляс – уродженець Полтавщини, документаліст, доброволець, учасник визволення Маріуполя. Поєднував обов’язки солдата й фотожурналіста. Автор репортажів із Іловайська, Маріуполя, ДАПу, Дебальцевого, Щастя, Мар’їнки, Широкиного, авдіївської промзони, шахти Бутівка. Його роботи показувалися в 11 країнах Європи й Америки.

ЧАС експонування:

до 29 вересня 2018 року  

АДРЕСА:

вулиця Михайла Грушевського, 5, перший поверх

КОНТАКТИ:

093 717 62 61,  [email protected] – Олесь Кромпляс

098 66 11 833, [email protected] – прес-служба Національного музею Революції Гідності