Мацєй Фронцкевич (Польща). Акорд_еон

Fundacja Muzyczne Aspiracje (muzyczneaspiracje.pl) представляє 7 червня о 19:30 в Домі МК музичний проект: “Мацей Фронцкевич (Польша). Акордеон”

У своєму проекті відомий польський акордеоніст-віртуоз представить слухачам шість творів сучасних польських та українських композиторів різного покоління. Ці композиції створено в різний час (від 1983 року до 2016 року) і на різних етапах творчого становлення композиторів. Кожен із творів має свою передісторію виникнення, коментар від автора та географію виконань в інтерпретації різними музикантами. Музична мова, характер, стилістичні орієнтири, програмність/не програмність, технічні завдання – все це вирізняє один твір від іншого. Те, що їх постійно об’єднує – інструмент, на якому їх виконують. Те, що об’єднує їх зараз і в цей момент – виконавець Мацєй Фронцкевич і його проект Акорд_Еон, назва якого являє собою гру слів: акорд, який резонує в потенційній безкінечності часу, як абстрактної категорії (філософське поняття “Еон”).

Мацєй Фронцкевич є переможцем та лауреатом багатьох знакових міжнародних виконавських конкурсів у Польщі, Німеччині, Словаччині, Італії та Іспанії. Отримав нагороду Paszport “Polityki” від польського часопису Polityka та номінант на отримання престижної польської музичної нагороди Fryderyk. Закінчив Музичний університет Фридерика Шопена у Варшаві. Крім того вдосконалював виконавську майстерність, навчаючись у Німеччині, Австрії та Іспанії. Випустив кілька компакт-дисків з давньою та сучасною музикою для акордеону. Концертує у Польщі та за кордоном, виступаючи з оркестрами та сольними проектами. Учасник багатьох міжнародних фестивалів сучасної музики. Тісно співпрацює з композиторами, завдяки чому в творчому доробку виконавця понад 80 прем’єр нових творів, більшість з яких написано спеціально для нього.

Програма концерту:

Олександр Щетинський Соната (1983)

Богдан Сегін A jak żeglarze ziemi cieszą się widokiem… (2011)

Любава Сидоренко Verticalis (2005)

Даріуш Пшибильський (Dariusz Przybylski) Sonata da chiesa (2011)

Міколай Майкусяк (Mikołaj Majkusiak) Dyad (2016)

Кшиштоф Пендерецький (Krzysztof Penderecki) Sinfonietta (1990-91/2013)

Проект дофінансовано з бюджету Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща

(Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP).