• Головна
  • Як Київ готується до зими 2024 року: головне, що потрібно знати
09:06, 26 листопада

Як Київ готується до зими 2024 року: головне, що потрібно знати

Як Київ готується до зими 2024 року: головне, що потрібно знати

У період війни зима стане черговим випробуванням для Києва. Заступник голови КМДА повідомив, що наразі відбувається підготовка до надзвичайно складного опалювального сезону. Комунальні служби та місцева влада вже виконала величезний об'єм роботи.

Журналісти 44 ua розповіли про те, що вдалось зробити місцевій владі й комунальним службам, як триває підготовка до зими та як киянам пережити сильні морози в умовах аварійних відключень світла?

Чи буде в Києві блекаут та труднощі з опаленням? 

За словами заступника голови КМДА, внаслідок постійних обстрілів енергетичної інфраструктури цього року буде складна зима. Система енергетики зазнала значних пошкоджень. З цієї причини міська влада забезпечила житлові будинки, промислові та адміністративні будівлі додатковими джерелами енергетики та пунктами обігріву:

Усі котельні, де це дозволяє потужність ми вже оснастили генераторами для безперебійної роботи. Об’єкти особливо критичної інфраструктури плануємо обладнати когенераційними установками. Вже замовлено 15 таких установок. Їх виробництво зараз триває на одному з європейських заводів — повідомив він корреспондентам ТСН.

Як Київ готується до зими 2024 року: головне, що потрібно знати, ФОТО: КМДА

Як Київ готується до зими 2024 року: головне, що потрібно знати, ФОТО: КМДА

Також на початку опалювального сезону комунальники вдвічі збільшили кількість пересувних мобільних котелень. Зараз їх понад 50 одиниць. У разі надзвичайних ситуацій котельні забезпечуватимуть теплом заклади критичної інфраструктури, а також будівлі, на базі яких працюватимуть пункти обігріву:

Всередині серпня ми провели чергове тестування роботи такої котельні: фахівці Київтеплоенерго під’єднали її до вводу будівлі школи, де перебуває один із пунктів обігріву. Теплова потужність такої мобільної котельні становить 600 кВт. Вона виробляє теплоносій, температуру якого можна регулювати залежно від погодних умов. Котельня повністю автономна й оснащена генератором - додав голова КМДА.

Таким чином у разі незаплановах або тривалих відключень світла за графіком біля адміністративних, медичних, шкільних закладів, промислових підприємств будуть працювати мобільні котельні або генератори.

План дій в разі сильного похолодання: як кияни переживуть сильні морози?

Якщо декілька днів поспіль температура буде нижчою, ніж -10 ℃ морозу, тоді в місті почнуть посилювати технічні та організаційні роботи з метою забезпечення теплом місцевих жителів. Зокрема, планується збільшувати кількість додаткових джерел енергопостачання, пунктів обігріву та життєстійкості, яких наразі вже понад 1000 по всьому Києву.

Тим часом міська влада буде діяти в режимі єдиного міського штабу: оперативно прийматиме рішення та реагуватиме на виклики про допомогу. Наразі відбувається підготовка до будь-яких сценаріїв. Місцева влада та комунальники роблять усе, що уникнути блекауту, та закликають киян запастися альтернативними джерелами енергетики.

Потужні генератори, зарядні станції коштують дорого, тож у Києві були створені спеціальні програми компенсації. Скористатися ними можуть лише:

  • ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків).
  • ЖБК (Житлово-будівельні кооперативи).
  • будинки з управителями.
  • будинки, що обслуговуються приватними компаніями.
Як Київ готується до зими 2024 року: головне, що потрібно знати, ФОТО: pixabay

Як Київ готується до зими 2024 року: головне, що потрібно знати, ФОТО: pixabay

З початку 2024 року в житлових будівлях Києва встановили вже понад 670 енергонезалежних об'єктів. Завдяки програмам компенсації в подальшому буде більше незалежних енергооб'єктів, адже вони дають можливість компенсувати 75% вартості придбаного обладнання, наприклад:

  • для будинків, поверховістю до шести поверхів, до 100 тис. грн компенсації;
  • будинки від 7–16 поверхів – до 200 тис. грн компенсації;
  • будинки від 17 поверхів та з даховими або вбудовано-прибудованими котельнями – до 300 тис. грн компенсації.

Хочете дізнаватись ще більше новин Києва, Київщини та України? Тоді хутчіш долучайтесь до нашого Telegram-каналу "Головні новини Києва – 44.ua".

Як Київ готується до зими 2024 року: головне, що потрібно знати

Ремонт мостів та шляхопроводів: основні роботи та нові проєкти 

Починаючи з 15 жовтня в кожному районі підготували снігоприбиральні машини для роботи в складних погодних умовах. У Київавтодорі повідомили, що на випадок ожеледиці на дорогах, снігопаду чи сильного морозу вже є великий запас ресурсів: 29 тисяч тонн солі, 5 тисяч тонн піскосоляної суміші та 40 тисяч тонн піску. Загалом сотні одиниць техніки будуть працювати для очищення міських вулиць від снігу:

Ми закупили сіль у постачальників з Європи та Азії, оскільки традиційне джерело у Соледарі залишається недоступним, — повідомив Олександр Федоренко, генеральний директор Київавтодору, як пише видання life.kyiv.ua.

Також у Києві триває ремонт декількох мостів: Північного, Дарницього та мосту Метро. Роботи тривають згідно з планом. Відбувається встановлення та ремонт різних інженерних конструкцій з метою забезпечення найдійного пересування на дорогах.

Як Київ готується до зими 2024 року: головне, що потрібно знати, ФОТО: kyivcity.gov.ua

Як Київ готується до зими 2024 року: головне, що потрібно знати, ФОТО: kyivcity.gov.ua

Безпека на київських дорогах: де проводиться ремонт та як уникнути аварійних ситуацій?

Комунальники Києва займаються підготовкою доріг до холодів. Зокрема, вони оновлюють покриття на вулицях: Виставковій, Вірменській, Оболонському проспекті та інших.

Також у “Київавтодорі” підготували понад 550 одиниць спеціальної техніки, яка успішно пройшла перевірку та готова для використання. Крім цього, на підприємствах організована робота спеціальних бригад, які вже оснащені всім необхідним для швидкого виїзду на дороги в разі погіршення погодних умов.

Оскільки на дорогах буде ожеледиця, комунальники рекомендують киянам бути обережними та вчасно замінити літню гуму на зимову. Вона забезпечує краще зчеплення з дорожнім покриттям, особливо під час снігопаду. До того ж, це необхідно зробити з метою власної безпеки й інших водіїв та, таким чином, уникнути можливих аварійних ситуацій.

Раніше ми писали про те, що Дорога за 441,6 млн гривень: на автотрасі Київ-Одеса добудують транспортну розв’язку

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зима #тепло #опалювальний сезон #енергетика #світло
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...