• Головна
 • Як зробити закордонний паспорт під час воєнного стану у Києві: куди звертатися та скільки коштує
12:31, 21 жовтня 2022 р.

Як зробити закордонний паспорт під час воєнного стану у Києві: куди звертатися та скільки коштує

Як зробити закордонний паспорт під час воєнного стану у Києві: куди звертатися та скільки коштує

Від початку повномасштабного вторгнення армії рф в Україну мільйони українців були вимушені переїхати до безпечніших регіонів подалі від бойових дій, або покинути тимчасово окуповані російською армією населені пункти, або виїхати за кордон. Для тих, хто не мав закордонного паспорту, оформлення цього документа стало гострим питанням.

Журналісти 44.ua зібрали для вас інформацію щодо того, де в Києві можна оформити закордонний паспорт, скільки часу займає процес та скільки це коштує.

Зазначимо, що з 15 березня 2022 року територіальні органи та територіальні підрозділи Державної міграційної служби, які розташовані в районах, де не ведуться активні бойові дії, відновили роботу з прийому та надання адміністративних послуг, зокрема, документів для оформлення ID-картки та закордонного паспорта громадянина України.

Оформлення закордонного паспорту

Оформлення закордонного паспорту

Як замовити закордонний паспорт в умовах війни?

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України і дає право на виїзд з України та в’їзд в Україну. Питаннями видачі закордонних паспортів громадянам України для виїзду за кордон займається Державна міграційна служба.

Оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон здійснюється територіальними підрозділами Державної міграційної служби України та через Центри надання адміністративних послуг (послуга не пов’язана з місцем реєстрації).

Отримання закордонного паспорта, на відміну від паспорта громадянина, – це платна послуга і необов’язкова, що надається за бажанням і оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років – на 10 років. Громадянам України дозволяється мати два закордонних паспорти.

Оформлення закордонного паспорту

Оформлення закордонного паспорту

Для того, щоб замовити закордонний паспорт, зверніться у відділення Державної міграційної служби, які працюють у всіх регіонах, де немає активних бойових дій. Список відділень, які працюють можна знайти на сайті. Список офісів ДП Документ також можна знайти на сайті.

Для того, щоб замовити закордонний паспорт дорослому, необхідно мати внутрішній паспорт у формі ID-картки або паспорт громадянина України старого зразка та довідку про надання ідентифікаційного коду.

Для виготовлення закордонного паспорта для дитини потрібні свідоцтво про народження дитини та паспорт одного з батьків.

Якщо внутрішнього паспорта чи свідоцтва про народження немає, доведеться спочатку відновити ці документи. Це також можна зробити у Державній міграційній службі за місцем фактичного проживання.

Якщо ж ви вже подали на закордонний паспорт, проте у вашому регіоні ведуться бойові дії, в певних випадках є можливість отримати закордонний паспорт у відділені ДМС в іншому регіоні.

Оформлення закордонного паспорту

Оформлення закордонного паспорту

Для цього зверніться до ДМС за адресою фактичного проживання та напишіть відповідну заяву. Проте, кожен випадок вирішується індивідуально.

Скільки коштує закордонний паспорт?

З 1 листопада 2022 року оформлення біометричного закордонного паспорта у відділеннях ДМС:

 • за 7 робочих днів коштує 1 373 грн (сума адмінпослуги 992 грн + 381 грн за бланк);
 • за 20 робочих днів – 733 грн (сума адмінпослуги 352 грн + 381 грн за бланк).

Через шість місяців після скасування воєнного стану оформлення не термінового закордонного паспорта зміниться з 352 до 496грн.

Послугу оформлення біометричного паспорта можна сплатити онлайн на сайті ДМС України.

У Держаному підприємстві Документ:

Оформлення термінового паспорта (10 робочих днів) коштує 1 913 грн. Виготовлення нетермінового паспорта займе 20 робочих днів за ціною 1 273 грн.

У випадку виготовлення закордонного паспорта через ДП Документ до суми ще додається 540 грн за послуги підприємства.

Для отримання консультацій звертайтесь до Державної міграційної служби України за номером (044)279-98-99. Також отримати консультацію ви можете, звернувшись до Центру надання адміністративних послуг за номером (044) 202-60-39, або в Контактному центрі міста Києва за телефонами 1551 (зі стаціонарного та мобільного); (044) 205-73-37 (з міжміського).

На найпоширеніші питання, які турбують громадян відповіли спеціалісти Державної міграційної служби.

Оформлення закордонного паспорту

Оформлення закордонного паспорту

Що робити, якщо термін дії закордонного паспорта закінчується?

На період дії воєнного стану влада дозволила продовжувати термін дії закордонних паспортів на п’ять років. Також повернули можливість вписувати дітей віком до 16 років у закордонний паспорт одного з батьків.

Тобто якщо термін дії закордонного паспорта закінчується, виготовляти новий не треба. Так само, як і не обов’язково робити закордонний паспорт для дитини.

Щоб продовжити термін дії паспорта або вклеїти в нього фото дитини, необхідно звернутися до Державної міграційної служби. Якщо ви за кордоном, завітайте в найближчу консульську установу України.

Водночас строк дії паспорта для виїзду за кордон неможливо продовжити в разі:

 • встановлення фактів припинення особою громадянства України;
 • смерті особи, на ім’я якої було видано закордонний паспорт;
 • якщо закордонний паспорт заявлено втраченим чи викраденим або визнано таким, що оформлено з порушенням законодавства.

Чи можна отримати готовий паспорт не в тому територіальному підрозділі ДМС України, до якого було подано документи для його оформлення?

В умовах воєнного стану, введеного на території України через російську агресію, ситуація з логістикою доставлення паспортних документів не є сталою і часто змінюється. Тому в міграційній службі порадили кожному громадянину, який стикається з такою проблемою, з’ясовувати свій конкретний випадок безпосередньо в працівників Державної міграційної служби у тому територіальному підрозділі, який цікавить людину. Для цього відновили роботу телефонних гарячих ліній у тих територіальних органах та територіальних підрозділах ДМС, які розташовані в безпечних регіонах, де не ведуться активні бойові дії. Контакти можна знайти тут.

Оформлення закордонного паспорту

Оформлення закордонного паспорту

Водночас 16 березня відновлено роботу телефонів гарячої лінії апарату ДМС, на які можна звернутися з питаннями щодо надання адміністративних послуг та перевірки стану оформлення документів. Зокрема, з питань надання адміністративних послуг звертайтеся за номерами:

 • +38-050-138-29-11 (Vodafon) – тільки голосові дзвінки;
 • +38-096-915-00-28 ("Київстар") – голосові дзвінки; за цим номером ви також маєте можливість спілкуватися з оператором в месенджері Whatsapp за допомогою текстових повідомлень (без голосових дзвінків).

Час роботи гарячої лінії: з 9:00 до 18:00.

Чи можна завершити оформлення паспортного документа й отримати його не в тому територіальному підрозділі ДМС, у якому подавалися документи для оформлення?

Так, це можливо. Для цього людині необхідно звернутися до територіального підрозділу ДМС за місцем фактичного проживання та подати письмову заяву, у якій зазначити:

 • персональні дані особи, на ім’я якої оформлюється паспорт (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження);
 • назву територіального органу / територіального підрозділу ДМС / ЦНАП / ДП "Документ", куди подавалися документи;
 • обставини, через які виникла потреба перевести заяву-анкету та видати виготовлений паспорт в іншому територіальному підрозділі ДМС.

Отже, розгляд заяви-анкети про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон буде переведено до того підрозділу, який зазначено в заяві. А згодом туди ж буде доставлений виготовлений паспортний документ.

Оформлення закордонного паспорту

Оформлення закордонного паспорту

Чи варто під час воєнного стану платити підвищену суму адміністративного збору за термінове оформлення документів?

Термінове оформлення триває сім робочих днів для паспорта для виїзду за кордон. В умовах воєнного стану є певні проблеми з доставленням продукції до територіальних органів та підрозділів ДМС, які працюють, і, відповідно, з дотриманням встановлених законодавством строків оформлення документів. Тому працівники органів Міграційної служби інформують про це заявників, які бажають подати документи на оформлення закордонного паспорта громадянина України, і не рекомендують платити підвищену суму адміністративного збору за термінове оформлення таких документів.

Де можна переглянути статус оформлення паспортного документа?

Дізнатися про стан оформлення та виготовлення паспортних документів можна за допомогою відповідного електронного сервісу "Перевірка стану оформлення документів", доступного за цим посиланням.

Чи можна оформити паспорт громадянина України в консульстві за кордоном?

Це питання належить до компетенції Міністерства закордонних справ України. Усю необхідну контактну інформацію МЗС України радимо шукати на їхньому офіційному вебсайті або на офіційній сторінці міністерства у Facebook.

Чи можна переслати готовий паспортний документ громадянина України за кордон?

Наразі такого алгоритму дій ДМС України не має. Однак, якщо така можливість з’явиться, ми неодмінно повідомимо про це нашим співвітчизникам, які мають потребу оформити паспортний документ за кордоном.

Чи може батько отримати закордонний паспорт дитини, якщо документи на оформлення подавала мати?

Відповідно до вимог порядку, затвердженого постановою КМУ від 7 травня 2014 року № 152, паспорт для виїзду за кордон отримує заявник, тобто той з батьків, хто подавав заяву-анкету.

Паспорт для виїзду за кордон, оформлений на ім’я особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон, оформлений особі віком від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, за умови присутності особи, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон.

Оформлення закордонного паспорту

Оформлення закордонного паспорту

Крім того, оформити закордонний паспорт можна вдома

В Україні можна замовити та отримати закордонний паспорт без черг, не виходячи з дому, завдяки виїзному оформленню. Скористатися такою послугою можуть мешканці дев'яти населених пунктів. Міста, в яких можна оформити закордонний паспорт вдома - Київ, Харків, Одеса, Львів, Дніпро, Рівне, Луцьк, Дубно та Сарни, та в населених пунктах, розташованих на відстані до 200 км від цих міст.

Хто надає такий сервіс?

Послуга надається державним підприємством "Документ".

Який термін виготовлення закордонного паспорта?

Без доставлення готового документа – до 7 робочих днів, з доставленням – до 9 робочих днів.

Скільки коштує виїзне оформлення?

Від 1 386 гривень, залежно від кількості людей для оформлення (найдешевше – для 6 осіб), місця проживання та обраного пакету послуг.

Які документи потрібні для виїзного оформлення?

Для виїзного оформлення потрібні такі документи:

 • паспорт або ID-картка громадянина України;
 • для дітей до 14 років – свідоцтво про народження;
 • за наявності РНОКПП - "Реєстраційний номер облікової картки платника податків" (раніше індивідуальний податковий номер (ІПН);
 • якщо паспорт оформлюється не вперше, обов’язкова наявність всіх виданих раніше закордонних паспортів.

Як замовити виїзне оформлення паспорта:

 • заповнити форму замовлення послуги онлайн;
 • зателефонувати за номером: (044) 597-87-77(пн-пт – з 10:00 до 18:00, сб – з 10:00 до 17:00);
 • чекати приїзду спеціалізованого буса до зазначеного місця та в назначений час.

Робити копії документів та фотографії для паспорта не потрібно.

Де можна отримати закордонний паспорт?

У паспортному сервісі або за додаткову оплату оформити "мобільну видачу" готового документа за вказаною адресою.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, де можна здати кров у Києві, хто це може зробити та які є обмеження. Також розповімо, як підготуватися до процедури забору крові.

Також розповідали про мобільні додатки, які значно спростять ваше життя у Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Києва #новини #закордонний паспорт #оформлення #ДМС #документ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...