Ножі супроводжують нас вже тисячі років. Однак й досі навколо них існує чимало міфів. Ми постійно стикаємось з хибними уявами. Тому настав час розглянути хоча б деякі з найпоширеніших помилок.

Мабуть самим шкідливим міфом є: "Чим гостріший ніж, тим він небезпечніший"

Це широко поширена, але неправдива думка. Насправді, гострий ніж значно безпечніший, чим ніж тупий.

Чому?

Гостре лезо чітко і контрольовано проходить через продукт, майже не потребуючи від вас прикладання зайвої сили. Тупий ніж вимагає більшого тиску, а коли стикається з чимось, через що не може пройти, часто не застрягає, а зненацька змінює траєкторію руху. Це дуже небезпечно та може призвести до травм.

Крім того, гострий ніж робить рівний і чистий зріз. Тому випадкові рани, завдані таким ножем, загоюються швидше, чим ті, що виникають від порізів тупими лезами.

Переваги гострого леза очевидні.

Виходячи з цього, ми можемо дати вам головну пораду стосовно ножів:

Контроль – це ключ до успіху, ефективності та безпеки

Завжди важливо пам’ятати, що ніж є інструментом, який потрібно використовувати обережно. Концентрація і стабільна робоча поверхня під час роботи просто необхідні. Ми радимо різати повільно й обережно. Швидкість при роботі з ножем, це не те, чого треба прагнути, та що треба демонструвати, вона приходить сама по собі.

Поради для безпечного користування ножем:

  • Ріжте завжди у напрямку “від себе”.
  • Стабільно закріплюйте на рівній поверхні те, що ви ріжете.
  • Зберігайте ножі в чохлі, спеціальній шухляді чи ящику. Не залишайте ножі лежати де попало.
  • Регулярно перевіряйте стан ваших ножів та не забувайте їх заточувати.

Дотримуючись цих простих правил, ви значно знизите ризик травм. Доглянутий і гострий ніж не тільки ефективніший, але й безпечніший у використанні.

Шкідливий міф №2: "Нержавіюча сталь ніколи не ржавіє"

Насправді "нержавіюча" сталь є просто стійкою до корозії. Навіть високоякісна нержавіюча сталь може кородувати в певних умовах.

Що робить сталь "нержавіючою"?

Нержавіюча сталь містить щонайменше 10,5% хрому. Цей елемент утворює на поверхні тонку невидиму захисну плівку, яка "самовідновлюється" при дрібних ушкодженнях. Але цей захист не є непереможним.

Фактори, які сприяють корозії:

  • Морська вода чи середовище з великим вмістом хлору
  • Кислоти, навіть біологічного походження, наприклад від цитрусових
  • Тривале знаходження ножа у вологих умовах
  • Екстремальні температури

Особливо обережно треба поводитися з ножами, які часто контактують з агресивними речовинами. Наприклад, кухонний ніж, що лежить годинами у раковині, може набути іржавих плям.

Поради по догляду за ножами з нержавіючої сталі

Якщо доглядати за ножами правильно, вони здатні прослужити вам дуже довго. З правильним доглядом ваші ножі прослужать вам все життя. Ось головні поради стосовно догляду та зберігання:

  • Після використання ретельно промивайте та витирайте ваші ножі насухо.
  • Не мийте ножі в посудомийній машині. Навіть кухонні. Та ніколи не робіть цього зі складаними ножами!
  • Якщо ви користуєтесь ножами з вуглецевої сталі, регулярно змащуйте їх спеціальними оливами чи хоча б харчовим маслом.
  • Зберігайте ножі в сухому і добре провітрюваному місці. Перевіряйте піхви та чохли, в яких ви зберігаєте ваші ножі. Особливо ті, що берете з собою у похід, на риболовлю чи полювання. Саме у цих чохлах може накопичуватися вода. Якщо так станеться, ножі в них будуть не зберігатись, а псуватись.

Якщо ви дотримуватиметесь цих простих рекомендацій, ваші ножі надовго збережуть свою гостроту та функціональність. Час та сили витрачені на регулярний догляд за ножем обов'язково окупляться завдяки подовженому терміну служби ножа та його відмінній здатності різати, що збережеться на довги роки.

Джерело - https://grandway.ua