Неможливо уявити сучасну людину, яка не чула б про Telegram. Сьогодні цей застосунок — не просто месенджер для спілкування з друзями. Його використовують для роботи та навчання, перегляду новин та розважального контенту, дзвінків чи відеоконференцій.

Проте не варто забувати про безпеку — важливо заздалегідь дізнатися, як захистити свою приватність в інтернеті. А якщо ви хочете прочитати, як видалити Телеграм акаунт, радимо завітати на сайт медіа Vector — за посиланням ви знайдете детальну інструкцію.

Як Telegram дбає про безпеку користувачів: основні аспекти

Telegram має вбудовані функції безпеки та приватності. І тут розробникам можна лише подякувати: сьогодні застосунок вважається одним із найзахищеніших у світі. Серед основних «запобіжних заходів»:

  • наскрізне шифрування — воно використовується в секретних чатах для максимального захисту повідомлень;
  • двофакторна аутентифікація — підключивши цю функцію, ви не зможете увійти до акаунту без підтвердження за допомогою резервного номера телефона, поштової скриньки або пароля;
  • самознищення повідомлень — користувачі мають змогу налаштувати автоматичне знищення надісланих повідомлень після певного часу;
  • приховування номера телефону — ви можете не ділитися своїм номером з іншими користувачами, використовуючи для пошуку нікнейм;
  • керування сеансами — у налаштуваннях можна побачити, на яких пристроях відкрита ваша сторінка та, за необхідності, завершувати активні сесії.

Крім того, під час дзвінків можна перевірити ключі шифрування, щоби переконатися в безпеці з’єднання.

Практичні поради для безпечного спілкування в Telegram

Щоби не стати жертвою зловмисників та не втратити доступ до свого акаунту, важливо дотримуватися кількох простих рекомендацій. Передусім варто налаштувати параметри безпеки — увімкнути двофакторну аутентифікацію, встановити унікальний та складний пароль, приховати номер телефону.

Час від часу перевіряйте список активних сеансів і завершуйте ті, які вам більше не потрібні. Також будьте обережні з ботами. Варто розуміти: їх створюють інші користувачі, а не адміністрація Telegram. Тому за допомогою ботів не варто поширювати конфіденційну інформацію.

Значну загрозу становить фішинг. Не переходьте за підозрілими посиланнями та не вводьте свої дані на сторонніх сайтах, навіть якщо вони здаються надійними або пов’язаними з офіційним месенджером.