Останні кілька років представники ринку іграшок та дитячих товарів відмічають тенденцію до зростання частки онлайн-продаж. Тільки за підсумками 2022 року частка інтернет-магазинів в структурі продаж зросла з 10 до 13%. У поточному році тенденція зберігається.

Складний 2022-й та відновлення ринку у 2023 році

Початок повномасштабної війни суттєво відобразився на усіх сферах, однак ринок іграшок та дитячих товарів постраждав чи не найбільше. За словами представників найбільших компаній, ринок рухнув майже удвічі. Ключовою причиною став віддтік людей за кордон, адже в основному країну покинули саме жінки з дітьми, що є найактивнішою цільовою аудиторією.

Однак у 2023 році значна частина біженців повернулась, українці трохи звикли до ситуації загалом, тому аналітики відмічають й зростання купівельної активності. Так, в одному з найбільших інтернет-магазинів Антошка промокод на знижку у 2023 році шукають та активують в 1,5 рази частіше, ніж в мнулому році.

Найбільше попит почав зростати в кінці літнього сезону, тобто перед початком навчального року. Так, промокод Будинок іграшок на https://deshevshe.net.ua/coupons/bi-ua в цей період шукали в 6-10 разів частіше. Серед товарів, які мали найбільший попит, такі категорії:

  • товари для навчання та творчості;
  • канцтовари;
  • рюкзаки;
  • ланчбокси;
  • настільні ігри та пазли.

Аналітики вважають, що зростання попиту в порівнянні з попереднім роком в основному пов’язано з поверненням близько 7 мільйонів громадян назад до України, а також тим, що цьогоріч багато шкіл відмовились від дистанційної форми навчання.

Щодо іграшок, то попит зростає не такими високими темпами. Представники продавців зазначають, що в останні роки змінився віковий діапазон дітей, які граються іграшками. Якщо раніше діти відмовлялись від іграшок в середньому після 12 років, то зараз — з 10. Крім того, в країні спостерігається різке падіння народжуванності, що також негативно відбивається на розвитку ринку дитячих товарів.

При цьому представники бізнесу розуміють, що з кожним роком сфера продаж буде все більше переходити в онлайн. Вже зараз це, по суті, основне джерело продаж. Тому найбільші компанії та мережі магазинів особливу увагу приділяють створенню або покращенню сайтів, переформатуванню бізнес-процесів, логістики. Деякі вітчизняні виробники все більше орієнтуються на експорт, оскільки вже встигли вийти на європейський ринок й готові надалі працювати в цьому напрямку.