Приймаючи рішення про створення власного сайту, потрібно взяти до уваги багато нюансів. Стосуються вони не тільки вибору теми, назви та ін. В першу чергу це вибір платформи, на якій сайт буде розташований. На сьогоднішній день таких платформ настільки багато, що можна розгубитися. Слід розглянути, як же уникнути помилок в цьому питанні.

З чого почати

В першу чергу потрібно визначити, з якою метою створюється сайт. Буде він комерційним чи некомерційним? Якщо хтось планує використовувати його для залучення клієнтів, доведеться і функціонал підбирати відповідний. Мова йде про оформлення замовлень, кошик для вибраних речей та ін. Якщо ж клієнти йдуть не через сайт, можна використовувати його як особисту сторінку, на якій буде цікава інформація або новини.

Далі потрібно вирішити, яким буде сайт: інтернет-магазин, блог новин, форум, сторінка компанії або сайт-візитка. Наступний крок — придумати доменне ім'я та назву. Бажано, щоб її було легко запам'ятати.

І лише після всього цього можна вибирати платформу для створення сайту.

Як зробити правильний вибір

Вибираючи платформу, потрібно звертати увагу на деякі фактори. Ось декілька з них:

  1. Витрати на реєстрацію та обслуговування сайту. Частіше всього платформа дарує користувачам можливість деякий час користуватися усіма своїми функціями. Але коли пробний період закінчується, доводиться платити за підписку. Скільки та коли, потрібно дізнаватися заздалегідь. Так, наприклад, щоб зробити  сайт на Django з нуля, можна скористатися стандартним набором функцій, а можна купити додаткові модулі. Допоможе зі створенням, до речі, студія Червоний Хамелеон.

  2. Рівень доступності. Якщо сервіс має недостатню потужність та нестабільні підключення, сайт тимчасово не буде працювати. Користувачі не зможуть нічого переглянути, бо пошукові системи просто не стануть його показувати. Ідеальний показник надійності в цьому питанні складає 99,9%, хоча 99,5% теж підходить.

  3. Обслуговування клієнтів. Мова йде про усунення технічних проблем, можливість зв'язку зі службою підтримки та ін. Спеціалісти рекомендують вибирати ті сервіси, які мають окремий відділ підтримки клієнтів.

  4. Наявність захисної системи даних, вільний доступ до резервних копій. Атаки хакерів часто призводять до того, що ворожа програма шифрує важливу інформацію. Буває так, що відновити її не можна. Тому потрібно вибирати ту платформу, яка регулярно робить резервне копіювання для відновлення даних у критичних ситуаціях.

  5. Можливість додавання доменів. Спочатку може бути потрібен лише один сайт та домен. Але інколи виникає потреба ще в одному ресурсі та ще в одному доменному імені. Тому перед початком співпраці з платформою було б не зайвим поцікавитися, чи можна зробити більше одного сайту на одному акаунті.

  6. Рівень безпеки. Деякі сайти потребують посиленої безпеки, тому що зберігають особисті дані користувачів або інформацію про їх банківські карти. Саме тому платформа повинна надати не тільки захист від хакерів, але також від різних шкідливих програм, DDoS-атак та незвичайної активності відвідувачів.

Також важливо звернути увагу на додаткові умови співпраці. Буває так, що власник платформи блокує користувача за порушення якихось правил. Щоб не потрапити в таку ситуацію, треба уважно прочитати договір про співпрацю. Не варто вибирати платформи, які не мають чітких умов та правил.

Вибір платформи для створення сайту, яка буде на 100% задовольняти всі потреби, — складне і водночас цікаве заняття. Але ставитися до нього потрібно з максимальною відповідальністю. Бо від обраного сервісу залежить робота майбутнього сайту в цілому.