Уретрити діляться на дві великі групи - специфічні (викликані збудниками венеричних захворювань) і неспецифічні (викликані іншими мікроорганізмами). Сайт Healthday.in.ua докладно розповідає про запалення уретри - сечівника

Специфічні уретрити викликаються збудниками інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Це гонорея, хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз і трихомоноз. Останнім часом відзначено значне зростання мікст-інфекцій, тобто станів, коли запалення викликано декількома мікроорганізмами. За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я ця цифра доходить до 60%, що викликає необхідність обстеження на всі можливі інфекції при наявності скарг після незахищеного статевого контакту (або при відсутності скарг після контакту з неперевіреними партнером).

Скарги. Найчастіше турбують часті, дискомфортні або навіть хворобливі сечовипускання, наявність виділень з уретри. Однак за даними тієї ж ВООЗ до 50% ІПСШ протікають мало- або зовсім безсимптомний, при цьому викликаючи серйозні і часом незворотні наслідки в організмі. Тому після сексу без презерватива з випадковим партнером необхідно впевнитись у відсутності несподіваних «подарунків».

Сам по собі уретрит призводить до фатальних наслідків тільки в двох випадках: гонорейний уретрит може викликати стриктуру уретри і внаслідок уретриту будь-якого походження в поєднанні з коллікуліта (запаленням насіннєвого горбка) може значно знизитися якість оргазму, а згодом і всіх складових статевого акту.

Чи означає це, що якщо аналіз показав відсутність гонококів, а (припустимо;)) якість статевого життя для Вас значення не має, то можна забути про малосимптомном уретриті? Не зовсім так. Справа в тому, що нелікований уретрит досить часто призводить до розвитку запалення сусідніх органів - найчастіше простати, насінних бульбашок, яєчок, їх придатків, сечового міхура. Так, більше половини простатитів вважаються уретрогенним, тобто викликаними уретритом. До того ж Ви можете заразити свого постійного статевого партнера, і в силу відмінностей будови мікроб, який не викликає скарг у Вас, може викликати бурю в жіночому організмі.

Тому вердикт один - обстежити в повному обсязі! Як?

По-перше, досліджується виділення з уретри для визначення запальних процесів і наявності в мазку гонококів, гарднерел, патогенних грибів та інших мікроорганізмів.

По-друге, зішкріб з уретри з виконанням ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції). Цей аналіз дозволяє з точністю до 98% встановити наявність хламідій, мікоплазм, уреаплазм і трихомонад. Усе!

При виявленні будь-якого з цих малоприємних суб'єктів слід негайно приступати до лікування, терміни і інтенсивність якого залежать від багатьох факторів. Як правило, лікування тільки медикаментозне, не вимагає спеціальних процедур і частих візитів до лікаря.

А що робити, якщо запалення є, а в ПЛР «чисто»? Це і є неспецифічний уретрит. У цьому випадку також можна обмежитися проведеними обстеженнями і приступити до лікування, однак якщо були невдалі спроби позбутися від цього стану в минулому, то краще виконати бакпосев виділень з уретри, і за результатами антибіотикограми почати терапію.