ВЕЛИКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ СЛОБОЖАНСЬКИЙ АНСАМБЛЬ

ПІСНІ І ТАНЦЮ (ВАСАПТ)

Ансамбль було створено на початку весни 2011 року.

Організатором ансамблю, його художнім керівником та головним балетмейстером став один з провідних хореографів країни — народний артист України, професор, академік, Почесний громадянин Харківської області

Борис Миколайович Колногузенко. Постать Бориса Миколайовича Колногузенка в українському національному мистецтві та мистецькій освіті є неординарною та значущою. Він – єдиний хореограф України, який одночасно є і теоретиком і практиком хореографічного мистецтва.

До роботи з ансамблем було залучено провідних митців Харківщини. Посаду головного диригента обійняв лауреат міжнародних конкурсів Андрій Миколайович Стрілець. Заслужений працівник культури України, лауреат міжнародного конкурсу, доцент Каріна Володимирівна Островська очолила танцювальну групу, хорову групу згодом очолив лауреат міжнародного конкурсу і всеукраїнських фестивалів Роман Святославович Пасєка.

7 травня 2011 року на великій сцені Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка відбувся блискавичний дебют ансамблю, а на початку грудня 2011 року — прем'єра повної концертної програми Великого Слобожанського ансамблю пісні і танцю. Яскраві танцювальні номери та вокально-хореографічні композиції, зріле звучання хору, виконавська майстерність оркестрової групи — все це було об'єднано художнім керівником ансамблю в органічну програму, яку глядачі сприйняли, як цілісну виставу. Видовищними були і колоритні костюми, розроблені на істинно народній основі.

У 2012 році колектив ансамблю здійснив більше 20-концертів в областях України. Став бажаним учасником урядових заходів.

Всі концерти ансамблю сприймаються глядачами з захопленням. Глядач отримує можливість зустрічатися з мистецтвом високого ґатунку.

На головному концерті у Харківській фанзоні під час проведення європейського чемпіонату з футболу виступ Великого Слобожанського ансамблю не лише місцеві, а й іноземні вболівальники назвали найбільш яскравим серед всіх концертів культурної програми чемпіонату.

Зовсім невипадково в червні 2012 року на Міжнародному конкурсі хореографічного мистецтва “Одеські перлини” в усіх номінаціях народної хореографії перемогу здобули саме артисти ВСАПТу.

Колектив приймав участь у Днях української культури в Ізраїлі. І там, на “землі обітованій”, достойно і яскраво представив хореографічне, музичне та пісенне мистецтво України. Всі концерти в Бат-Ямі, Ашдоді, Хайфі проходили з величезним успіхом. Композиції Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю глядачі приймали піднесено, неодноразово викликаючи артистів на “біс”.

Весна 2013 року принесла дуже цікаву подію для артистів ансамблю. Мистецтво рідного краю та мальовничої України вони представляли на головних сценах Бельгійської столиці — Брюсселі та місті Лієш.

В цьому ж році, після низки концертів на сцені Національного Палацу мистецтв “Україна” в Києві, за рішенням Оргкомітету Національного бізнес-рейтингу в Україні, колектив ансамблю отримав “Національний сертифікат”, як лідер мистецької галузі.

В тому ж році вокально-хореографічні композиції Бориса Колногузенка увійшли в “ТОР — 15” кращих сценічних творів концертних закладів України. Автору було вручено мистецький орден “Визнання Вітчизни”, керівнику танцювальної групи ансамблю Каріні Островській — золоту медаль “За видатні заслуги в професійній сфері”, головному диригенту Андрію Стрільцю — Національний сертифікат із званням “Спеціаліст року”.

Після всіх цих подій наймолодший професійний ансамбль України отримав статус Академічного.

Яскравим підтвердженням високого професійного рівня ВАСАПТу стала його участь у фіналі ІV Всеукраїнського конкурсу народної хореографії ім. П.П. Вірського серед професіональних ансамблів, який відбувся у Києві, на всесвітньо відомій сцені Національної Опери України. На цьому конкурсі Харківський ансамбль став лауреатом І премії.

Рівень сценічних творів ВАСАПТу був високо відзначений і влітку 2015 року в Ужгороді, де відбулося вручення танцювальних премій України. Їх автор — Борис Миколайович Колногузенко отримав премію в номінації “Хореограф року”.

За п’ять років своєї діяльності Великий академічний Слобожанський ансамбль пісні і танцю став гордістю, візитною карткою України та улюбленим колективом для глядачів не тільки в Україні, а й у багатьох містах Європи, де колектив виступає з гастролями.

Різні країни – Бельгія, Польща, Ізраїль, В’єтнам, несхожі міста, але реакція глядачів усюди однакова – вони дарують самі щирі, яскраві посмішки і гучні оплески, а після закінчення концерту, стоячи, вітають всіх, хто їм подарував зустріч зі справжнім великим мистецтвом.

Високий творчий злет Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю засвідчує, що цей колектив сьогодні став в один ряд з кращими ансамблями країни і є своєрідною візитною карткою не тільки Харківщини, але й України.