
Налаштовуємо еквайринг на рахунок для ФОП: які можливості це дає бізнесу
Кількість охочих розплатитися карткою за покупку на касі з кожним роком зростає. Тим паче банківська картка у покупців завжди під рукою - у смартфоні чи годиннику. А от у гаманці може не бути достатньо готівки. З цього випливає, що наявність термінала та можливості оплатити карткою збільшує обсяг продажів.
Навіщо ігнорувати технологічний розвиток на шкоду власному прибутку? У цій статті ми розглянемо, як налаштувати еквайринг, встановити термінал та почати нарешті приймати оплату від покупців карткою. Почнемо!
Прийом оплат на бізнес-карту: чому це інколи незручно
За словами експертів Райффайзен Банку, кожен підприємець котрий обрав їхній банк, може відкрити розрахунковий рахунок для ФОП - реквізити для отримання платежів від контрагентів. Так, це той довгий IBAN-номер, по якому платіж миттєво зараховується на рахунок.
На додачу до бізнес-рахунку, ФОПу видають платіжну карту із 12-значним номером, на яку підприємець також може приймати оплату й вона автоматично зараховується на підприємницький рахунок.
В обох випадках покупцеві, який планує щось придбати, потрібно заповнювати реквізити платежу (IBAN або номер картки) у своєму мобайл-банкінгу. А це зайвий час, якого при оплаті на касі магазину просто немає.
Потрібне швидше універсальне рішення, яким є еквайринг.
Оплата карткою через термінал
Саме послуга еквайрингу надає бізнесові можливість легально приймати до оплати різні банківські картки. Безготівкова оплата відбувається миттєво, тільки-но клієнт прикладе до термінала картку, смартфон або “розумний” годинник. Пристрій розпізнає картки більшості платіжних систем – Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, American Express.
Ба більше, вартість еквайрингу для підприємця становить ледве більше ніж 1% від суми оплати. Бізнес заощаджує час на прийом платежів, перерахунок великих готівкових сум, впевнений у безпеці розрахунків. На обслуговування однієї особи потрібно всього 5 секунд. Ніяких реквізитів заповнювати непотрібно.
Так, попередньо потрібно придбати апарат та програмне забезпечення для нього, що може бути задорого для маленького бізнесу, який щойно відкрився. Тому POS-термінал на андроїд можна взяти в оренду та просто сплачувати за нього абонплату банкові.
Для прикладу, POS-термінал від Райфу - це зручний сенсорний пристрій, готовий до фіскалізації, що не потребує спеціального каналу звʼязку. Він друкує чеки, сканує штрихкоди та має вбудовану систему керування продажами та складом.
Еквайринг налаштовують і для прийому платежів з карт клієнта онлайн, в інтернет-магазині. Це відбувається шляхом підключення до платіжного шлюзу 3D-Secure, що гарантує безпеку платежів. Так бізнес збільшує власні обороти коштом активних користувачів мережі, які оплачують замовлення через сайт, використовуючи свою банківську карту та еквайринг.