• Головна
 • Гараж із сендвіч панелей ППУ: просте та швидке будівництво
Новини компаній
11:00, 30 серпня 2022 р.

Гараж із сендвіч панелей ППУ: просте та швидке будівництво

Новини компаній

Сендвіч панелі з наповнювачем пінополіуретан ідеально підходять для будівництва гаражів на одну або кілька машин за різними параметрами: забезпечення потрібного рівня теплоізоляції, довговічності, швидкості та економічності будівництва.

Чому сендвіч панелі ППУ

Переваги гаражів з сендвіч панелей очевидні: вони не так схильні до впливу зовнішніх температур, як металеві і простіші в технології, ніж кам'яні і тим більше залізобетонні.

Наповнювач пінополіуретан, у свою чергу, вигідно відрізняється від альтернативних варіантів (мінеральної вати та пінополістиролу) значно нижчим коефіцієнтом теплопровідності, що дозволяє вибирати тонші панелі. Полегшенню ваги конструкцій сприяє і мала щільність матеріалу (близько 40 кг/м3) – це дозволяє спростити фундамент і несучі елементи.

Важливою перевагою пінополіуретану є його дуже низька гігроскопічність, що дає можливість вести роботи в будь-яких погодних умовах.

Поєднання даних та інших властивостей призвело до того, що в Європі та інших регіонах саме сендвіч панелі з ППУ займають лідируючі позиції під час будівництва гаражів та інших приватних та комерційних споруд. Будівельний матеріал забезпечує:

 • збереження мікроклімату за зовнішніх температур до «мінус» 20 градусів;

 • гарну звукоізоляцію;

 • швидкість монтажних робіт без залучення спеціальної техніки;

 • привабливий зовнішній вигляд у вибраному колірному рішенні;

 • довговічність експлуатації до 30 років;

 • можливість демонтажу (перенесення), розширення та іншої реконструкції.

Етапи виконання робіт

Будівництво гаража з сендвіч панелей ППУ ведеться за стандартною технологією швидкомонтованих будівель. Основні етапи:

 • складання проекту;

 • підготовка фундаменту;

 • монтаж металоконструкцій;

 • обшивка стін та покрівлі;

 • встановлення дверей і т.д.

На етапі проектування визначаються з прив'язкою майбутнього гараж до місцевості, його геометричними розмірами та іншими конструктивними особливостями.

Легкість будівельного матеріалу та каркасу дозволяють відмовитися від потужного суцільного фундаменту та обмежитися стовпчастими конструкціями під кожну опору: з поглибленням нижче рівня промерзання ґрунту та бетонуванням. У деяких випадках від фундаменту відмовляються взагалі, встановлюючи нижні металеві опори на гравійну подушку, ґрунт або бетонний майданчик, який одночасно є підлогою гаража.

Для монтажу каркаса достатньо металевого профілю із стороною 50-75 мм. Дерев'яні бруси не рекомендуються через низький термін служби матеріалу, а також необхідність постійної обробки протипожежними та протикорозійними складами. Каркас збирається з вертикальних та горизонтальних елементів на болтові з'єднання або зварювання та повністю повторює контур гаража з урахуванням отворів. Рекомендований крок вертикальних стояків: 2-3 метри.

Монтаж сендвіч панелей ППУ

Сендвіч панелі з пінополіуретаном кріпляться починаючи з однієї з кутових зон. Спеціальний саморіз повинен розташовуватися не менше ніж у 5 см від краю стику і забезпечувати жорстку фіксацію панелі до опори. Крок між точками кріплення – не більше 50 см.

Другий елемент кріпиться до першого за допомогою спеціального запірного механізму. Для ізоляції стиків застосовуються спеціальні ущільнювальні прокладки. У торці стінок виконуються спеціальні деформаційні зазори, які захищаються кутовими накладками. Якщо монтаж панелей ведеться в кілька рядів, лінії стику зміщують "в шаховому порядку".

Незважаючи на простоту технології, є кілька порад, які допоможуть уникнути шлюбу і, як наслідок експлуатаційних характеристик:

 • не відрізати частину панелі «швидкісним» інструментом, який може призвести до перегріву, порушення захисного покриття або цілісності краю панелі;

 • при стикуванні "не в паз" (наприклад, обрізаної частини), обов'язково захищати стики металевими накладками;

 • захисна плівка з поверхні видаляється лише після закінчення робіт;

 • саморізи повинні вкручуватися строго перпендикулярно до панелі.

Для даху застосовують спеціальні покрівельні сендвіч-панелі ППУ. Незалежно від виду (односкатна або двосхилий) конструкції монтаж ведеться однаково: починаючи знизу, з обов'язковою герметизацією швів та захистом конькової та інших відповідальних зон накладками. При цьому потрібно пам'ятати, що панелі досить тендітні: при необхідності пересування краще використовувати настил з опорою на каркас.

За матеріалами ТОВ “НТК”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...