В Києві поновлюються планові операції, якщо вони не мають тяжких наслідків для пацієнтів
Директорка Департаменту охорони здоров'я міста Києва Валентина Гінзбург повідомила про внесення змін до Наказу МОЗ України №507 від 20 березня. Попереднім наказом тимчасово припинялись планові госпіталізації.
Тепер заклади охорони здоров'я можуть виконувати планові госпіталізації з оперативними втручаннями, але є деякі умови. Це робиться, якщо не зайняті більше 50% ліжкового фонду хірургії. В умовах воєнного стану необхідно мати резерв ліжок для допомоги поранених, а також тих, хто без втручання не має шансів вижити.
Є категорія пацієнтів, для яких оперативне втручання не є терміновим та життєвонеобхідним показом, але відсутність такого втручання може призвести до критичного погіршення стану здоров'я.
За словами Валентини Гінзбург, до цього відносяться офтальмологічні операції, операції на серці, суглобах. Якщо наявність ліжок та лікарів дозволяє, такі операції мають бути виконані, бо людям "болить" сьогодні і вони страждають все більше кожного дня.
Валентина Гінзбург, Фото: КМДА
Людина, яка потребує госпіталізації з подібних причин, може звернутись до сімейного лікаря, або профільного спеціаліста (контакти за посиланням). Якщо лікар, з огляду на стан пацієнта зробить відповідний висновок — надасть направлення.
При цьому витрати для низки втручань є безкоштовними для киян, бо закуповуються за рахунок міського бюджету. Але лікарі будуть оцінювати невідкладність госпіталізації, дивитись на доцільність операцій, та на можливість їх відтермінування.
Нагадаємо, що стан повітря в Києві перебуває в нормі. Підпишиться на наш телеграм-канал.