Маммопластика стабільно входить у топ-3 найпопулярніших пластичних операцій у всьому світі. В Україні все більше жінок відкривають для себе переваги корекції форми та розміру молочної залози. Але як поєднати мрію про красиві груди із вагітністю та материнством? До нашої команди в Yurchenko Team часто звертаються жінки з такими питаннями. Сьогодні я, детально розповім про все, що стосується збільшення грудей та вагітності.

Коли збільшувати груди: до чи після вагітності?

Скажу відразу: ідеального віку для маммопластики не існує. Якщо пацієнтка повнолітня і має бажання відкорегувати форму грудей, у неї відсутні протипоказання до операції, то ми виконуємо її бажання. Сучасні техніки збільшення грудей передбачають встановлення анатомічного імпланту безпосередньо під грудний м’яз, а не під залозисту тканину. Саме такий варіант, а не установка під шкіру або під залозу, як роблять це інші клініки, ніяк не впливає на якість лактації у майбутньому, ні на склад та кількість грудного молока. Я знаю десяток моїх пацієнток, які спокійно годували грудьми після встановлення імплантів. Тобто до вагітності корегувати форму грудей можна.

Але доволі часто саме після вагітності жінки звертаються з проханням відновлення форми, об’єму, симетрії грудних залоз.

Згідно зі статистичними даними 70% жінок після вагітності мріють про корекцію форми грудей. Найпоширеніші запити- втрата форми та об’єму, опущення, птоз, асиметрія.

Вагітність та період після пологів супроводжуються змінами у грудях, які викликані такими факторами, як:

  • Зміни в гормональному фоні, зокрема збільшення рівнів гормону прогестерону.
  • Розширення залозистих структур та молочних протоків через активне виділення молока.
  • Вплив процесу годування грудьми.

Ці фактори обумовлюють фізіологічні та структурні зміни в грудях, які потребують відповідного часу для стабілізації та відновлення перед здійсненням пластичної операції.

Збільшення грудей до вагітності

Якщо пацієнтка вирішила збільшувати груди до планування вагітності, то я рекомендую планувати вагітність лише через рік після операції. І ось чому. Процес відновлення після маммопластики — багатоетапний:

  • Загоєння (до 4 тижнів). Цей етап включає перші два тижні після операції. У цей період рани заживають, та здоров'я організму відновлюється.
  • Відновлення (2-3 місяці). Протягом наступних 2-3 місяців триває активний процес відновлення. Груди поступово набувають більш природної форми та зовнішнього вигляду.
  • Повне відновлення тканин грудей (1 рік). Остаточне відновлення та стабілізація тканин грудей зазвичай займає приблизно рік. У цей час груди набувають стійкої форми.

Саме тому я рекомендую пацієнткам повністю завершити процес відновлення, а вже потім думати про малюка.

Як збільшення грудей впливає на вагітність, лактацію та здоров’я малюка

Вагітність після маммопластики ніяк не відрізняється від звичайної вагітності. Якщо проводилась саме установка імплантів без підтяжки грудей, то молочні залози так само збільшуються в розмірі під час вагітності, синтезують молозиво та молоко після пологів. Але навіть у пацієнток із підтяжкою грудей наступає лактація, просто можуть виникати труднощі із виведенням молока.

Деякі жінки після маммопластики бояться годувати грудьми дітей, остерігаючись, що силікон потрапить з молоком в організм дитини. Ці страхи є абсолютно необґрунтованими. Силіконові імпланти виготовляються з дуже міцного матеріалу та мають міцну оболонку. Крім того, під час заживлення після операції навколо імпланта формується тонка капсула, яка повністю відокремлює імплант. Тому ризик потрапляння частинок силікону в молоко абсолютно відсутній. Також, страхуватися від розриву імпланта немає потреби, оскільки вони мають високу міцність і проходять численні тести та випробування перед використанням. Отже, грудне вигодовування після маммопластики не належить до ризикових дій для малюка.

Ще найпопулярніше питання: чи зміниться форма грудей з імплантами після грудного вигодовування? Практика показує, що коли вагітність та пологи проходили нормально, а грудне вигодовування проходило симетрично - по черзі з правої та лівої грудей, однаково за об'ємом молока - то проблеми із зміною форми виключені. Але ж кожен організм індивідуальний, і як саме проходитимуть вагітність, пологи та лактація складно спрогнозувати.

Як швидко після вагітності можна робити маммопластику?

Після вагітності збільшення об’єму грудей за допомогою імплантів може виявитися відмінним варіантом, однак це потребує деякої обережності та правильного підходу. Для того щоб визначити найвідповідніший час для такої операції, слід враховувати деякі ключові аспекти.

  • Після закінчення періоду годування груддю слід дочекатися щонайменше 2 місяці перед тим, як здійснити збільшення грудей. Цей час необхідний для того, щоб організм міг пройти наступні важливі етапи:
  • Повне припинення активної лактації. Забезпечення того, щоб виробництво молока повністю припинилося, є обов'язковим перед проведенням операції. Недоцільно проводити хірургічне втручання до повного припинення цього процесу, оскільки це може збільшити ризик інфікування.
  • Стабілізація ваги та форми грудей: Протягом вагітності розмір та форма грудей можуть змінитися. З цією метою важливо дочекатися відновлення стабільної ваги та форми грудей, відновити загальну фізичну форму. Також бажано завершити процеси схуднення. Бо різке зниження ваги може вплинути на результат операції.
  • Відновлення організму після пологів: Вагітність та пологи виявляють значний стрес на організм жінки. Перед пластичним втручанням важливо надати організму час для відновлення та зміцнення, щоб зменшити ризик ускладнень та підвищити ефективність операції.

Під час очікування підходящого моменту для операції, жінка може готуватися до неї, включаючи вибір кваліфікованого хірурга, визначення типу та розміру імплантів та обдумування всіх деталей. Такий підхід допоможе забезпечити успішність операції та задоволення від отриманих результатів.

Тому жоден хірург не скаже категорично робити маммопластику до чи після вагітності. Це бажання жінки. Ми можемо тільки правильно психологічно підготувати пацієнтку, пояснити всі етапи відновлення та втілити її мрію в життя!