блог
11:34, 19 березня

Росія обирає крах. 1 частина

блог
Росія обирає крах. 1 частина

Дивно, але за результатами обробки 100% бюлетенів путін набрав лише 87,28% «голосів виборців». Чому ж не 99,9%? Адже російське суспільство у захваті від дій свого власного знищувача… Мабуть вони «щось знають», чого не знаємо ми. Адже, з будь-якого тверезого погляду на стан справ у сучасній путінській росії, останній росіянин вже повинен був би перетинати кордон псевдоімперії, та хреститися, що зміг втекти.

​Так звана СВО, незважаючи на прогнози більшості експертів, не призвела до різких потрясінь російського соціуму. Недоімперія впоралася із санкційним шоком, у 2023 році навіть зріс ВВП на 3,6%, але говорити про вихід на траекторію сталого зростання немає ніяких підстав, пише у своєму блозі на Цензор.нет Юрій Федоренко.

У середньостроковій перспективі очікування населення росії пов'язані з тим, що на практиці буде реалізовуватися інерційний сценарій, який у разі збігу цих очікувань з практикою буде сприйнятий більш ніж 80% населення як суб'єктивно песимістичний, який веде росію в глухий кут, відзначають в ІНП РАН. Цей сценарій, попереджають учені, із соціально-психологічних і політико-психологічних позицій несе в собі ризики внутрішньої дестабілізації у 2024 році.

За даними Інституту психолого-економічних досліджень, погіршення макроекономічної ситуації (висока інфляція, низьке зростання ВВП, зростання безробіття) близько 45% населення сприйме як свідчення неефективності економічної політики.

Інфляція в Росії в січні 2024 року становила 0,86% після 0,73% у грудні 2023 року.

Росіяни 2023 року зняли з банківських карт рекордні 33,3 трлн руб. Зростання цього показника стало максимальним щонайменше за десять років.

Обсяг операцій за картками юридичних осіб скорочується другий рік поспіль. У 2023 році падіння помітно прискорилося: показник зменшився на 15,7%, до 4,7 трлн руб., а у 2022 році він скоротився на 2,1%. До цього спостерігалося зростання мінімум із 2014 року.

Росіяни практично збанкрутіли. Мікрофінансові організації (МФО) в Росії за 2023 рік збільшили видачу позик населенню на 28%, як порівняти з 2022-м, - до 900 млрд рублів. У сегмента малого та середнього бізнесу показник кредитування зріс ще сильніше - на 50%, до 105 млрд рублів. Про це повідомляється в статистиці ЦБ РФ, опублікованій на початку березня 2024 року.

А якщо врахувати, що середній розмір "позики до зарплати" в МФО не перевищує 10 тис. руб., то можна зрозуміти масштаб лиха: за минулий рік росіяни зверталися по кабальні позики близько 100 мільйонів разів.

До фінансово нестійких влітку 2023 року можна було віднести 56% росіян. А восени 2023 року фінансово нестійкими стали вже 61% усіх респондентів. У таких вимірах під фінансовою стійкістю розуміли здатність домогосподарств впоратися з економічними шоками, з різким зниженням доходів або з великими несподіваними грошовими витратами.

Золотовалютні резерви Фонду національного добробуту Росії з початку повномасштабної війни зменшились на 95,6 млрд.$.

Станом на 1 березня 2024 року в ФНД залишилося золотовалютних резервів лише на 55,2 млрд.$. На 1 червня 2022 року вони становили 147,2 млрд.$. За структурою станом на 1 березня у ФНД залишилися лише золото на суму 23,6 млрд.$ та китайські юані на суму 31,6 млрд.$.

Путінське «керування» призвело до падіння росії. Так, цей процес не миттєвий, і не такий швидкий, як нам би хотілося. Величезні імперії не руйнуються за один день. Інерція не дозволяє. Але та ж інерція не дозволяє і поліпшити ситуацію, яка вже набирає ознаки справжньої катастрофи.

Спрямування фінансово-економічного сектору росії у прірву не таке очевидне для громадян цієї країни. А от соціальні зміни вже давно повинні були б розплющити росіянам очі та примусити почати жити своїм власним розумом.

Про «скрепні» маркери соціального занепаду – наступного разу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Росія #деградація #занепад
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...