Експлуатація зимових шин та як використати їх на 100%
Обрати якісні зимові шини для автомобіля – важливе завдання для кожного власника авто, незалежно від його марки та моделі. Зимові шини забезпечать не тільки ефективний рух і ритмічність роботи автомобіля. Вони однаково ефективні та потрібні як на дорогах міського значення в Києві чи Харкові, так і для підтримки високої керованості автомобілем під час руху міжміськими трасами. Проте необхідно виконувати певні технічні вимоги їх експлуатації взимку, як і правильно підбирати версії зимових шин для конкретних видів рельєфу та кліматичних умов.
Тиск у шинах: регулюємо до рекомендованого показника
Якісне регулювання тиску у шинах під час експлуатації їх взимку – важлива складова ефективного використання зимових шин, таких якісних і вартісних як зимова шина MICHELIN Pilot Alpin 5.
Зимова шина MICHELIN Pilot Alpin 5
Точне регулювання та контроль рекомендованого тиску у шинах:
- гарантія мінімального зносу;
- забезпечення керованості авто;
- поліпшення контакту з дорогою, навіть під час нестійкого контакту.
Точні показники тиску у шинах обов'язково вказані в інструкції з експлуатації авто та в специфікації до шини. Цей показник взимку має бути у діапазоні від 2 до 2,5 атмосфер. Є загальне правило – нижчий тиск, під час нижчої температури, особливо під час температури від -15С…-20С.
Експеримент зі змішуванням зимових і літніх шин – хороше рішення чи навпаки?
Дехто із користувачів авто застосовують комбінацію літніх та зимових шин на різних колесах що розташовані на задній чи передній вісі. Є суб'єктивна думка що така комбінація дає стійкість автомобіля яка буде кращою, ніж під час застосування виключно зимових чи виключно літніх шин.
Проста перевірка такого твердження показує зворотній результат – керованість суттєво скорочується, а в деяких випадках така комбінація може бути взагалі небезпечною, адже взаємодія шин буде мінімальною та матиме ознаки розбалансованості зчеплення із дорожнім покриттям.
Саме тому найкращим варіантом є застосування комплекту виключно зимових шин, наприклад зимової шини Nokian Tyres Snowproof 2 або зимової шини STARMAXX Arcterrain W860.
Підбір шин із відповідним маркуванням
Зимові шини маркуються специфічними позначками. Наприклад, одна з найпоширеніших – Mud + Snow (бруд+сніг). Але деякі виробники використовують інше скорочення у специфікації, що означає той самий різновид шин:
- M + S;
- M.S;
- MS;
- M&S.
Іноді до специфікації додають слово Winter, що прямо позначає зимовий тип шини. В деяких випадках до показників додають стилізоване зображення трьох вершин гір або сніжинку. Все це ознаки того, що перед користувачем шина для зимового застосування.
Чи потрібне шипування?
В деяких випадках шипування шин є рекомендованим. Але варто звернути увагу на те, де саме будуть використовувати шини та чи призначені вони саме для такого застосування. Наприклад, зимова шина OTANI WM1000 не має шипів та не підлягає шипуванню в цілому. Цей комплект шин є достатньо якісним для використання у складних погодних умовах без шипування. Шипування потрібне для доріг, що мають значний сніговий покрив, наприклад шосе між містами, що може тривалий час не прибиратись від снігу.
Зимова шина OTANI WM1000
Протектори на шинах взимку: від 4 мм
Шини з глибоким протектором можуть ефективно продавлювати сніг, а візерунок на таких видах шин дозволяє суттєво скоротити шлях для відведення води чи снігової “каші” від місця контакту шини та дороги. Рекомендована глибина протекторів є 4 мм, проте якщо вони глибші – це на краще для авто, які постійно використовуються на дорозі, де є контакт зі снігом. Зимова шина NEXEN WinGuard ice Plus WH43 має спрямований візерунок поверхні, що допомагає виштовхувати сніг від поверхні шин.
Правильно підібрані та використовувані зимові шини створюють надійне та безпечне переміщення по зимовим дорогам навіть за нестійкої чи мінливої погоди – сніг, ожеледиця, відлига або заметіль.
Зимова шина NEXEN WinGuard ice Plus WH43