На базі КПІ з'явиться смартукриття CLUST Space
2022 рік та початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну внесли свої корективи до українського бізнесу. Було виявлено особливо вразливі місця, на які слід звернути увагу, щоб продовжити розвиток у сучасних реаліях. Зараз бізнес просто не може розвиватися, ігноруючи соціально-економічні питання і залишаючись осторонь корпоративно-соціальної відповідальності.
При пошуку роботи кандидати все частіше звертають увагу на те, якою громадянською позицією дотримується та чи інша компанія. Тепер на співбесідах все частіше звучать питання корпоративно-соціальної відповідальності. Аналізуючи відповіді від керівництва, претенденти розуміють, чи збігаються їх цінності з роботодавцем чи ні.
Активна громадянська позиція – те, що приваблює претендентів. Якщо компанія вважає за краще політику «залишитися осторонь», вона просто відштовхує від себе майбутніх кандидатів. Активної соціальної позиції вирішив дотримуватись бренд CLUST. Їхня нова ініціатива – це CLUST Space на базі вищих навчальних закладів України. Йдеться про smart-укриття, в яких студенти зможуть продовжувати навчання у безпеці.
«Нас завжди турбував питання освіти, і в межах венчур білдера CLUST ми розвиваємо EdTech-бізнеси. Наразі ми розуміємо, що попереду на нас чекає великий криза джунів, бо батьки масово вивозять дітей та підлітків за кордон. Ці юні таланти будуть навчатися в інших країнах, а потім, відповідно, підсилюватимуть місцеві компанії. Ми не можемо впливати на те, щоби підлітки не виїжджали за кордон на навчання, але можемо створити комфортні умови для тих, хто залишився і хто планує навчатися в українських університетах. Ми хочемо зробити свій внесок у безперервний освітній процес під час війни, тому вирішили реорганізувати бомбосховища на базі університетів і перетворити їх на безпечні освітні хаби. Так виникла ідея створити smart shelter CLUST Space», – розповідає про новий проєкт Руслан Тимофєєв, засновник венчур білдера CLUST.
Що таке Smart Shelter
Смартукриття – це особливе захищене приміщення, де студенти зможуть продовжувати навчатися за любих умов, а також проводити різні студентські івенти. На відміну від звичайного укриття, smart-укриття матиме сучасний ремонт, а також оснащення за останнім словом техніки. Це буде комфортна зона для коворкінгу не лише у військовий, а й у мирний час.
Один із варіантів використання CLUST Space – це організація зустрічей провідних українських компаній зі потенційними співробітниками.
Де з'явиться перший Smart Shelter
Перше смартукриття з’явиться у КПІ на базі книгосховища. Вже створено робочу групу, яка візьме на себе вирішення питань реалізації проєкту. До неї увійшли не лише співробітники компанії CLUST, а й студенти з керівним складом КПІ. Це дуже важливо, тому що студенти зможуть донести, що саме буде необхідно для укриття нового покоління.
Також на даний момент вже обрано архітектора, який займатиметься реалізацією проєкту. Це Павло Пекер, він уже мав досвід облаштування подібних сучасних укриттів в Іраку та Лівії.
Новий безпечний простір займе площу близько 600 квадратних метрів. Для найкращої функціональності його розділять на кілька зон. Тут будуть вбиральні, зони для ігор, їдальня, зона навчання, сектор для читання та ін.
28 березня 2023 року компанія CLUST провела круглий стіл, у рамках якого розповіла про майбутній проєкт. Вже зараз є кілька великих інвесторів, які готові фінансово підтримати будівництво нового укриття. При розробці проєкту також залучатимуться експерти з ДСНС України, щоб укриття справді вийшло безпечним для атак будь-якого типу.
На даний момент по проєкту вже вдалося досягти таких результатів:
- Знайдено приміщення, на базі якого зводитиметься укриття. Простір розчищено та підготовлено до ремонту;
- Розроблено дизайн-проєкт майбутнього приміщення. Над ним працювала відома студія Peker&Partners;
- Зібрано вже половину коштів, які будуть необхідні для виконання всіх робіт та закупівлі обладнання.
Згідно з наявною інформацією, перший CLUST Space на базі бібліотеки КПІ буде запущений в експлуатацію вже до кінця поточного року. За фактом, старт проєкту – це лише перший крок на шляху створення безпечного простору для навчання на території всієї України. Перші результати проєкту можна буде оцінити лише через 3-4 роки, коли студенти КПІ вирушать на пошуки роботи та зможуть застосувати отримані знання на практиці. Смартукриття дозволять продовжувати повноцінний навчальний процес у будь-яких умовах, навіть під час повітряної тривоги.