Болі у животі, їх види: як усунути?
Поширена проблема, з якою стикаються люди різного віку – біль у животі. Біль має різні прояви, види, що залежить від причин виникнення неприємного стану. Варто враховувати симптоматику та причини виникнення.
Існує цілий перелік різновидів болю у животі. Їх класифікують залежно від причини, поділяючи на такі:
- гострі;
- спазматичні/схваткоподібні;
- тупі;
- колючі.
Кожен тип болю має свою особливість, акцентує увагу на наявності проблем в організмі. Усунути біль можна за допомогою препарата Бускопан. Розглянемо це докладніше.
Бускопан Аптека АНЦ
Про що розкаже біль у животі?
Гострий біль – явна ознака проблеми, яка потребує негайного втручання. Це може бути симптом перитоніту, кишкової непрохідності, апендициту. Часто супроводжується додатковими симптомами:
- блідість або почервоніння шкіри;
- холодний піт;
- нудота та блювання;
- прискорене серцебиття.
Колючі болі свідчать про наявність таких проблем, як коліт, жовчнокам'яна хвороба, апендикс. Відрізняються характером, що загострюється, можуть супроводжуватися діареєю, нудотою, лихоманкою.
Тупий біль часто є ознакою хронічного захворювання. Викликати її може запалення кишківника, виразка шлунка, панкреатит. Не настільки інтенсивний у порівнянні з гострим болем, але уривчастий або тривалий. Додаткові симптоми:
- порушення роботи шлунково-кишкового тракту;
- пронос;
- здуття живота.
Спазматичні болі, що нагадують перейми, часто вказують на скорочення м'язів кишківника. Характерні при синдромі подразненого кишечника, кольках. Додаткова симптоматика: зміна характеру випорожнень, здуття живота.
Чому болить живіт?
Причини виникнення болю у животі варіативні. Їх пов'язують із розладами:
- системи травлення: кишкова інфекція, виразка, запалення жовчного міхура;
- сечостатевої системи: інфекція сечовивідних шляхів, кіста яєчників, сечокам'яна хвороба;
- серцево-судинної системи;
- хребта;
- патологіями нирок.
Деякі категорії людей особливо схильні до болів у животі:
- пацієнти, які страждають на хронічну виразку шлунка, дванадцятипалої кишки;
- люди з харчовими алергіями, синдромом подразненого кишечника;
- жінки дітородного віку, які страждають на ендометріоз, кісту яєчників.
Бускопан: швидке полегшення болю
Як полегшити біль у животі? Ефективним засобом є Бускопан. У його складі – дротаверину гідрохлорид: речовина, що знімає спазми жовчного міхура, кишківника. Ці органи складаються з гладких м'язів. Бускопан знижує спазми, інтенсивність болю, що призводить до полегшення стану.
«БУСКОПАН® - препарат для лікування функціональних розладів травного тракту. Гіосціна бутілбромід - діюча речовина препарату - має виражену спазмолітичну дію, ефективно усуває спастичний біль в животі.»
– Щербакова Олександра, Аптека низьких цін.
Дозування препарату визначається лікарем і залежить від характеру та ступеня болю, особливості пацієнта. Класична схема прийому – 1-2 таблетки до або після їди, запиваючи невеликою кількістю води. Денна доза не перевищує 6 таблеток.
У жодному разі не збільшуйте дозування бускопану самостійно, оскільки це призводить до виникнення побічних ефектів. Обов'язково слід проконсультуватися з лікарем перед початком застосування препарату. Ця порада особливо актуальна для людей, які страждають на хронічні захворювання та водночас приймають інші препарати.
Не ігноруйте біль!
Пам'ятайте, що були у животі часто є ознакою серйозної проблеми – особливо за наявності такої симптоматики, як втрата апетиту, блювання, наявність кров'яних елементів у продуктах випорожнення. Важливо своєчасно звернутися до лікаря, щоб встановити причини та призначити лікування.
Не ігноруйте болі в животі, так як це може погіршити стан здоров'я. Своєчасне лікування є превентивним заходом і допомагає попередити виникнення ускладнень, повертаючи пацієнта до повсякденного життя.