Кавер-ап або Друге життя татуювань…
"Татуювання - це ж на все життя!" Багато хто чув подібну фразу, коли наважувався на натільний живопис. І часом трапляється так, що татуювання було зроблене помилково або з якихось причин стало неактуальним. Звісно, можна видалити його лазером. Однак це болісна процедура і до того ж ще й дорога. Але не поспішайте впадати у відчай. Адже вам допоможе кавер-ап або перекриття. За допомогою такої техніки можна не тільки обіграти елементи колишнього тату, а й повністю приховати його. Майстер Vean tattoo проговорив важливі моменти, які потрібно враховувати під час перекриття.
"Нове татуювання має бути або рівнозначним за розміром, або більшим за попереднє. Ескіз для перекриття не може містити велику кількість світлих кольорів у місцях старого татуювання. Навіть якщо після сеансу візуально вийшло заховати тату, то з часом світлі відтінки (білий, світло-сірі, жовтий, деякі відтінки червоного) видозмінять чорний. Для перекриття добре підходять "черепи": великі чорні очниці, носова впадина і таке інше."
Тату-майстер зазначив, що результат перекриття, як правило, виходить на кілька відтінків темнішим за старе татуювання. До слова, для кавер-апу підійде далеко не вся колірна палітра.
"Під час перекриття важливо використовувати насичені та густі пігменти. Кольори найкраще брати холодні й темні. Наприклад, чудово підійдуть фіолетовий, синій, темні відтінки сірого."
Татуювання можна перекрити далеко не всіма стилями. Все залежить від розміру старого малюнка і складності роботи. Найпростіше, на думку майстра, вибрати популярну сьогодні техніку "blackwork".
"Чорний найкраще сховає під собою чорний. У blackwork існує особливість нанесення: недосвідчений майстер, тим паче без практики, найімовірніше, "пофарбує" чорний із пробілами, а це має дешевий вигляд."
У сучасному розумінні татуювання "blackwork" або "blackout" з'явилися завдяки полінезійському мистецтву. Їхній дизайн містить у собі елементи нео-племінних "знаків на тілі". До того ж, багато істориків стверджують, що практика татуювань затемнення запозичена у стародавніх племен Борнео. Популярним було, як правило, покривати тіло малюнками дерев, листя, тварин і навіть фруктів. Традиційно їх наносили двома паличками. До слова, інтерес до таких татуювань серед молоді з кожним роком тільки зростає. Цей тренд був популяризований сінгапурським тату-майстром Честером Лі. Незабаром стиль "blackout" поширився по всьому світу. Однак таке татуювання матиме виграшний вигляд не на кожній ділянці тіла.
"Є ще одна цікава техніка перекриття - це "Blast over". Вона передбачає часткове перекриття старого татуювання. Такий стиль чудово підійде для кавер-апу кольорових тату. Ескіз нового малюнка наноситься чорною фарбою поверх старого тату. При цьому, деякі елементи старого татуювання проступають. Виходить дуже ефектно і незвично. Можна ще вибирати стилі, що містять щільні "фарбування". Наприклад, "Кольоровий реалізм". До речі, легкий Gray Wash у підсумку просяде і старе тату знову буде видно", - уточнив майстер натільного живопису мережі тату-салонів Vean Tattoo.
Рішення нанести татуювання має бути зваженим і обдуманим. Не варто поспішати з вибором майстра, особливо в питанні перекриття. Сподіваємося рекомендації від Vean tattoo були корисні для вас.