Проїзний у столичному транспорті – один із найдорожчих у світі
Київ посів четверте місце серед 45 мегаполісів світу за співвідношенням вартості місячного проїзного на громадський транспорт і середньою зарплатою.
Дослідження провела команда Picodi.com.
Ми маємо Telegram-канал "Головні новини Києва - 44.ua". Скоріше долучайтесь та читайте, щоб завжди бути в курсі новин Києва, столичного регіону та України та нічого не пропустити.
Так, місячний проїзний у Києві коштує 1 300 гривень або $35, що дорівнює 7% від зарплати. Для порівняння, у Берліні це співвідношення дорівнює 1%, у Варшаві – 1,8%, у Вільнюсі – 2,4%, а в Ризі – 4,7%.
Вартість проїзних квитків у світі, picodi.com
Великий відсоток у співвідношенні вартості проїзного на місяць із заробітною платою також у Сан-Паулу. У цьому місті місячний проїзний на всі види громадського транспорту становить 14,3% від зарплати. Друге і третє місце в рейтингу співвідношення цін до заробітку займають Стамбул (7,5% від зарплати) і Лондон (7,5%).
У трьох із 45 міст світу громадський транспорт повністю безоплатний: Люксембург, Таллінн і Валлетта (столиця Мальти).
Найвищі ціни на разові проїзні квитки фіксують в Лондоні ($5,19), Цюриху ($4,75) і Осло ($3,91). Зокрема, найдорожчі місячні проїзні — в Лондоні ($271), Мельбурні ($190) і Дубліні ($166).
Якщо порівнювати міста України, то найдорожчий проїзний знов-таки в Києві, Севастополь посів друге місце з 1 166 гривнями. Водночас у Хмельницькому вартість проїзного — 260 гривень, у Львові — 230 гривень, а в Житомирі — 180 гривень.
Вартість проїзних квитків в Україні, picodi.com
У Харкові ж проїзд у міському транспорті зараз безплатний. Серед інших українських міст лише в 14 є проїзні абонементи на місяць.
Дані для аналізу: брали ціни квитків станом на березень 2023 року. Під час конвертації валют використовувався середній курс згідно Google Finance станом на лютий 2023 року. З дослідження були виключені мегаполіси, в яких за один вид транспорту відповідає кілька транспортних компаній, що встановлюють різну вартість проїзду (Бангкок, Джакарта, Пекін, Токіо).
Також ми повідомляли, що у зв'язку зі скороченням комендантської години у Києві з 26 березня громадський транспорт працюватиме на годину довше.
Крім того, писали раніше про те, що з 20 березня на лівому березі Києва відновлять рух за постійними схемами шість трамвайних маршрутів.