«Шукав милиці для побратима й вигадав бізнес». Ветеран запустив у Києві оренду медичного обладнання
Ветеран російсько-української війни Павло Матвієнко запустив у Києві власний бізнес – оренду медичного обладнання. На цю ідею його підштовхнув травмований побратим.
Свою історію військовий розповів команді ШоТам.
«Випадковий» бізнес
Павло Матвієнко понад 20 років працював у поліції Донеччині. Коли російська армія вперше вторглася на територію Україну – пішов на війну. Згодом переїхав до Києва та «випадково» вигадав ідею для власного бізнесу.
«Мій товариш телефонує мені і каже, мовляв, я в травмпункті – ногу зламав. А вже вечір, нічого не працює. Тому товаришу доводилося скакати на одній нозі. Власне, тоді й з'явилася ідея: чому б не здавати в оренду милиці?», – згадує Олексій Ярошенко.
Наступного дня ветеран повернувся до лікарні з двома парами милиць. Одна – для друга, інша – під оренду. І вже того ж тижня милиці знайшли тимчасового власника, а Олексій переконався – ідея робоча. Так у Києві з’явилася компанія – «МедТехДопомога».
Нові філіали у Дніпрі та Харкові
«Ідея вистрілила. Виходило так, що люди телефонували й казали: “Можна ходунки?”. “Можна!”. А у нас їх не було, тож я йшов в аптеку, купував і доставляв.Пройшли роки, і цих ходунків у нас уже більше тисячі — так воно працює», – згадує співвласник компанії.
Нині в арсеналі бізнесу — милиці, ходунки, візки та ноші. За словами ветерана, компанія вирішує чимало проблем для українців, які травмувалися або допомагають травмованим. Адже вартість оренди в «МедТехДопомозі» – дешева, а ось купити нове обладнання – вкрай дорого.
За 7 років Павло із товаришем відкрили філіали в Дніпрі й у Харкові. Бізнес активно розвивався, але всі плани зруйнувало російське вторгнення. Тоді підприємці безкоштовно передали третину свого обладнання.
«Десь одна третина обладнання у нас пішла безкоштовно: люди приїжджали, брали — ми ледь встигали записувати їхні дані. Людям потрібно — ми давали, вже так вийшло», – розповідає співзасновник бізнесу.
Виграв грант і відновив роботу
Однак Павло знайшов вихід: підприємець звернувся до Українського ветеранського фонду та отримав фінансування, завдяки якому придбав нові ходунки та милиці.
«Подивився, є програма «ВАРТО» — давай відправлю заявку. Відправляю — я пройшов. Коли я отримав гроші — це було десь 19 000 гривень — ми закупили основні свої засоби», – пояснив ветеран.
Сьогодні компанія безкоштовно надає обладнання військовослужбовцям, а також запустила знижки та особливі умови для переселенців та людей третього віку.