У Києві відбудеться акція вшанування пам’яті загиблих в Туреччині внаслідок землетрусу
У Києві біля посольства Туреччини відбудеться акція вшанування пам’яті загиблих в Туреччині внаслідок землетрусу. Захід відбудеться 8 лютого о 15:00 на вулиці Панаса Мирного, 22.
Що сталося?
6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року. Тоді загинули майже 33 тисячі осіб, близько 100 тисяч було поранено.
Перший землетрус магнітудою 7,7 балів стався о 4.17 ранку за місцевим часом, після нього було зафіксовано 42 афтершоки, магнітуда найсильнішого становила 6,6. У Туреччині було оголошено найвищий рівень тривоги. Влада звернулася по міжнародну допомогу.
Потім приблизно о 13:30 за місцевим часом стався другий землетрус магнітудою 7,8. Його епіцентр був у районі Ельбістан у південно-східному турецькому регіоні Кахраманмараш. Крім того, ще один землетрус магнітудою 5,7 балів стався за 60 кілометрів від міста Малатья.
Сейсмічна активність зберігатиметься у регіоні ще деякий час.
Наслідки трагедії
Управління з питань катастроф і надзвичайних ситуацій (AFAD) МВС Республіки Туреччина вранці 7 лютого повідомило, що в країні загинула щонайменше 3381 особа і понад 20 426 отримали поранення. Кількість підтверджених зруйнованих будівель – 5775.
У Туреччині оголосили семиденну жалобу. Прапор Туреччини буде приспущений до заходу сонця в неділю, 12 лютого 2023 року, в усіх представництвах країни та за кордоном.
У провініцях понівечених землетрусом скасували навчання у школах та вищих навчальних закладах.
Через стихію постраждала також сусідня Сирія, землетруси (в тому числі підземні) також були зафіксовані в Казахстані, Грузії, Тайвані, Алясці, Аргентині та ряді інших країн.
Мета акції
Показати солідарність українського народу із народом Туреччини та принести співчуття за тисячі втрачених життів.
Ключові повідомлення
1. Українці, як ніхто інший, знають, що таке трагедія – знають, що таке тисячі загиблих, що таке зруйновані будинки та міста, що таке жертви під завалами будинків;
2. Україна ніколи не відвертається від своїх партнерів – адже Туреччина це надійний партнер України у війні з Росією: понад 100 вантажівок гуманітарної допомоги було передано для допомоги українцям; Туреччина перекрила чорноморські протоки для російських кораблів та підтримує цілісність України (Ердоган називає Крим частиною України); для ЗСУ надходять турецькі «Байрактари» та бронемашини Kirpi; турецьке посередництво відіграло ключову роль під час розблокування експорту українського зерна; тощо;
3. Попри війну в Україні, ми залишаємося людяними та співпереживаємо горю інших держав;
4. Україна солідарна не лише словом, але й ділом. Відомо, що Україна також відправляє до Туреччини велику групу рятувальників для подолання наслідків землетрусу. Як заявив Президент Зеленський, Україна негайно відгукнулася й запропонувала Туреччині підтримку у проведенні відповідної рятувальної операції;
5. Також, Президент постановив надати гуманітарну допомогу Турецькій Республіці «з метою сприяння подоланню наслідків надзвичайної ситуації, що склалася в Турецькій Республіці внаслідок землетрусу, відповідно до статті 10 Закону України «Про гуманітарну допомогу».
Вас також може зацікавити: Який землетрус можуть витримати будинки в Києві
44.ua у Телеграмі: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час