Митне оформлення товарів на прикладі експорту
Продаж товарів за кордоном супроводжується обов'язковим етапом митного оформлення. На експорт найчастіше йде продовольча та сільськогосподарська продукція, металургія.
Але з кожним роком категорій товарів, які мають попит за кордоном, стає все більше. Багато країн оцінили якість та конкурентоспроможність українських товарів.
Якщо ж вам необхідна детальна інформація, як насправді максимальнозаощадити кошти на митниці та бажаєте отримати безкоштовну консультацію, читайте цю покрокову інструкцію.
Експорт є митною процедурою, при якій перевіряється ряд документів та проводиться контроль товарів на відповідність вимог законодавчої бази України.
Що потрібно зробити перед митним оформленням експорту?
Підприємцям-початківцям або тим, хто тільки пробує випуск своєї продукції за кордоном, завжди складно відразу оформити процедуру правильно. Як правило, для цих цілей, якщо є необхідність у постійному митному оформленні, беруть у штат співробітника. Такий фахівець називається митним брокером.
Для разових або періодичних процедур частіше звертаються за кваліфікованою допомогою до компаній, які надають ці послуги. Перед початком вивезення товару за кордон рекомендується послідовно виконати такі дії:
• Відкриття валютного рахунку у банку, після чого його реквізити можна буде внести до зовнішньоекономічного договору;
• Укладання договору з митним брокером;
• Підготовка базового пакету документів для такої процедури, як акредитація на митниці;
• Акредитація – реєстрування підприємства у реєстрі митної організації;
• Підготовка документації для продукції;
• Оформлення митної декларації або делегування цієї процедури митному брокеру.
Нюанси експорту в Україні
Держава країни активно підтримує виробників і не накладає мита під час експорту. Але це стосується не всіх видів товарів. Процедура митного оформлення експорту складатиметься з таких етапів:
1. Визначення коду класифікації товару за ЄДРПОУ. Після цього можна буде оформлювати інші документи на продукцію: експертизи, ліцензії, сертифікати відповідності та якості.
2. Оформлення облікової картки у митній філії. Це потрібно у разі, коли підприємець вперше відправляє свою продукцію експорту.
3. Вибір митного режиму. Це може бути тимчасове вивезення, стандартний експорт, переробка, лізинг та багато інших.
4. Підготовка міжнародної товарно-транспортної накладної. Вибір залежить від виду транспорту, на якому поставлятиметься товар.
5. Укладання зовнішньоекономічного договору.
6. Підготовка та надання митним органам усієї документації при оформленні експортного товару.
Консультація щодо митного оформлення на експорт
Митне оформлення вимагає знання деяких нюансів та законів для грамотного проведення процедури. Тому проконсультуватися із фахівцем не буде зайвим. Замовити консультацію митного брокера можна на нашому сайті.
Джерело наданої інформації: https://tamognia-prosto.com.ua/
Первинна консультація за телефоном 097-257-66-60 багатоканальний
чи у нас в офісі:
м. Київ, вул. Григоренка 39б оф 40.
м. Львів, вул. Коперника 11, оф 17
м. Тернопіль, вул. Текстильна 28А, оф. 3
пункт пропуску Ягодин, с. Старовойтове, вул. Прикордонників