Що допоможе впоратися з тривогою і чому так важливо залишатися при здоровому глузді?
Сьогодні Дарина Власюк просто і коротко розкаже як допомогти собі та близьким у стресові моменти.
Більше порад – на її особистій сторінці у Facebook.
1. Намагайтеся відстежувати свої емоції та говоріть про них. Це не так просто, як здається, тому не засмучуйтесь якщо будете постійно про це забувати. Для початку вистачить 15-ти хвилин на день. Просто будьте уважними до себе та дійте по простому алгоритму:
- Відстежили емоцію;
- Видихнули (просто зробити 3-4 глубоких вдихи та видихи);
- Назвали її;
- Спробували зрозуміти чому відчуваєте це саме зараз;
- Подякували собі за те, що помітили ії
А щоб підтримати близьких, запитуйте, що вони відчувають. Так ви не залишитесь зі своїми думками наодинці і будете відчувати себе краще.
Прислуховуватися до себе та зрозуміти що відбувається всередині – важливо.
2. Контролюйте потік інформації. Ми всі пройшли через лютневий шок, коли читали та дивились новини 24 години на добу. Ми всі зрозуміли, що це не робило ситуацію більш ясною та не прискорювало нашу перемогу. Нескінченний потік новин тільки розгойдує емоційні гойдалки, впливаючи на наш внутрішній стан та підгодовуючи стрес.
3. Перемикайтеся. Свідомо давайте психіці перепочити. У нагоді стане прибирання, тренування, художня література чи перегляд фільму, прогулянки, медитація, спілкування та обійми близької людини чи неквапливе приготування їжі. Тільки ви самі можете відчути що вас відновлює та робити це частіше.
4. Подбайте про харчування. Ви, мабуть, помічали, що у моменти стресу ми відмовляємося приймати їжу або поглинаємо все підряд? Готуйте собі та близьким щось корисне та смачне. А ще спробуйте перетворити приготування та прийом їжі у приємний ритуал.
Приділяйте увагу тілу. Тіло з нами на все життя, це наш ресурс і його треба підтримувати. У цьому допоможуть:
- дихальні практики,
- короткі пробіжки,
- контрастний душ,
- масаж та самомасаж,
- пити достатню кількість води,
- не зловживати солодким, алкоголем, нікотином та іншими речовинами, які впливають на зміну свідомості.
Пам'ятайте, що від нас та нашого внутрішнього стану багато чого залежить. Бережіть себе, будьте “у ресурсі”, підтримуйте близьких та щосуботи приходьте на мої “Сніданки з психологом”. Обіймаю та до зустрічі.
Більш детально про «Сніданки з психологом» – у телеграм-каналі darynavlasiukpsychology