• Головна
  • Як маленькі українці віртуальні ракети запускали
Новини компаній
09:00, 26 серпня 2022 р.

Як маленькі українці віртуальні ракети запускали

Новини компаній

Космічні досягнення України знає весь світ, але останнім часом ця галузь зазнала стагнації. Для того, щоб забезпечити розвиток космічного сектору, необхідно зацікавити дітей космосом і технологіями вже зараз. Майбутні інженери, астронавти, коструктори ростуть серед нас, і наша задача – відвернути їхню увагу від жахів війни, зацікавивши навчанням і інженерною творчістю, плекати інтерес до творення на противагу руйнації, що їх оточує.

Найкраща можливість це зробити – презентувати наукові знання в ігровій формі. Саме такий формат запропонували маленьким винахідникам в рамках перших в Україні змагань з віртуального ракетомоделювання Noosphere Space Games, переможців яких визначили 20 серпня. Дітлахи зібрали віртуальні ракети в грі-симуляторі Kerbal Space Program, запустили супутник на орбіту й повернули пілота назад на планету Кербін неушкодженим.

Як маленькі українці віртуальні ракети запускали, фото-1

учасниці змагань під час роботи над проєктами

(фото: пресслужба)

148 команд змагалися за призовий фонд 1000 доларів США, участь у змаганнях була безоплатною. До Noosphere Space Games долучилися понад 350 дітлахів з Одеської, Дніпропетровської, Чернігівської, Харківської, Полтавської, Київської, Запорізької, Вінницької, Миколаївської, Сумської, Львівської, Черкаської, Хмельницької, Рівненської, Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської областей. Змагання відбулися за спільної організації ГО «Асоціація Ноосфера», співзасновником якої є Макс Поляков, український бізнесмен із досвідом у сфері космічних та IT технологій, інженерії та Федерації ракетомодельного спорту України.

Як маленькі українці віртуальні ракети запускали, фото-2

учасники змагань під час роботи над проєктами

(фото: пресслужба)

Kerbal Space Program враховує майже всі фактори, що впливають на запуск космічних ракет. Учасники мали врахувати опір повітря, масу космічного корабля, витрати палива, гравітацію, атмосферне гальмування й багато інших технологічних змінних. Учасники змагань мали доступ до великого каталогу деталей для будівництва повністю функціонального космічного корабля, який літає за основами реалістичної аеродинамічної й орбітальної фізики. Метою змагань було не тільки виконати завдання місії, але й зробити свою віртуальну ракету конкурентоздатною. Перемогли команди, які витратили на побудову якнайменше віртуальної валюти.

«Я вражений, що у нас вийшло! За декілька годин ми побудували космічну ракету, яка змогла вийти на орбіту. Протягом двох тижнів ми її вдосконалювали й навіть відмовилися від теплового щита, щоб зробити конструкцію дешевшою. Ми використовували як твердопаливні, так і рідинні двигуни. Місія пройшла успішно!» – ділиться своїми враженнями учасник команди-переможниці змагань Ukranian Aerospace.

Переможці змагань:

1 місце – команда Ukrainian Aerospace, Київ. Александр Андерсен-Шевченко та Ілля Пентюк. Приз – 500 доларів США.

2 місце – команда «Іґґдрасілль», Черкаси. Макс Кусяк і Данііл Іванов. Приз – 300 доларів США.

3 місце – команда Spacekids, Черкаси. Артем Лещенко, Анна Рудницька, Катерина Рудницька. Приз – 200 доларів США

Як маленькі українці віртуальні ракети запускали, фото-3

учасники змагань під час роботи над проєктами

(фото: пресслужба)

«Це було дуже неочікувано, бо до змагань ми навіть не знали про існування Kerbal Space Program. Порада учасникам на майбутнє - підбирайте дешевші деталі й розраховуйте кількість палива» – каже учасник команди «Іґґдрасілль», яка посіла друге місце

Більшість дітей ніколи не збирали віртуальні ракети в Kerbal Space Program і не мали знань та навичок з ракетомоделювання. Проте їм дуже сподобалося відкривати для себе щось нове й здобувати знання в ігровій формі.

«До змагань ніхто в нашому гуртку не збирав віртуальні ракети. А тепер діти сидять і завзято розбивають їх об землю – вчаться літати. Дуже правильною є думка ракетомоделістів – падати, щоб злітати знов! Та ще й за можливість отримати приз» – каже Ольга Шибка, керівниця гуртка Астрономії та інформаційних технологій Міської станції юних техніків Дніпра.

Як маленькі українці віртуальні ракети запускали, фото-4

віртуальна ракета на стартовому майданчику

(джерело: скриншоти учасників змагань з комп’ютерного симулятора Kerbal Space Program)

Як маленькі українці віртуальні ракети запускали, фото-5

супутник з розгорненими сонячними панелями на орбіті 300027 метрів

(джерело: скриншоти учасників змагань з комп’ютерного симулятора Kerbal Space Program)

Як маленькі українці віртуальні ракети запускали, фото-6

успішна посадка капсули з пілотом на планету Кербін

джерело: скриншоти учасників змагань з комп’ютерного симулятора Kerbal Space Program

«Завдяки Kerbal Space Program учасники мали змогу досить реалістично побудувати космічний корабель. При цьому потрібно було врахувати цілу низку факторів, законів фізики й аеродинаміки, а також не порушити правила змагань. Було дуже цікаво переглядати роботи учасників! Перемогли команди, які виконали завдання з мінімальним бюджетом місії, тож дітям довелося шукати креативні шляхи оптимізації витрат», — каже генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України Денис Хміль.

Як маленькі українці віртуальні ракети запускали, фото-7

генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України Денис Хміль (фото: пресслужба)

«Змагання Noosphere Space Games упішно дебютували в Україні. Ми зібрали чимало учасників і віримо, що змогли зацікавити їх космічними технологіями. Можливо саме участь в подібних змаганнях надихне дітлахів стати інженерами, науковцями, фахівцями аерокосмічної галузі, проєктувати та запускати літальні апарати.

Змагання накшталт Noosphere Space Games вже існують в США, тож ми перейняли їхній успішний досвід. Минулого року The American Rocketry Challenge провели вже другі змагання з Kerbal Space Program, їхні завдання полягали у тому, щоб побудувати базу на Місяці. Ми ж вирішили, що наша місія полягатиме в запуску супутника», — розповідає керівниця соціальних проєктів ГО «Асоціація Ноосфера» Ольга Зима.

Як маленькі українці віртуальні ракети запускали, фото-8

керівниця соціальних проєктів ГО «Асоціація Ноосфера» Ольга Зима (фото: пресслужба)

Це не перша ініціатива ГО «Асоціація Ноосфера», спрямована на популяризацію космосу, технологій і STEM освіти в Україні. Серед проєктів Noosphere – різноманітні івенти наукової, інженерної й космічної тематики. Серед них – найбільший в Україні фестиваль робототехніки BestRoboFest, конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge, етап космічного хакатону NASA Space Apps Challenge Dnipro, перші в Україні змагання з робототехніки на базі американського конструктора VEX IQ – Noosphere Engineering Race, «перезавантаження» Планетарію у Дніпрі.

Популяризуючи STEM в Україні вже понад 7 років, з початком війни Noosphere шукає нові формати підтримки молоді, можливості відволікти їх від жахів війни й зацікавити новими технологіями і знаннями. Так З 20 по 23 червня у Дніпрі пройшов Noosphere STEM Camp – безоплатний навчально-розважальний курс, учасниками якого стали 50 маленьких маріупольців. Курс базувався на принципі STEM освіти: «Навчайся розважаючись». У цікавій і доступній формі діти вивчали програмування, робототехніку, закони хімії та фізики, а також дізнавались про будову Всесвіту і про те, як інженери конструюють космічні кораблі майбутнього, а археологи досліджують життя первісних людей. На Міжнародний день захисту дітей Noosphere підготувала для них цілу низку навчальних і творчих космічних активностей у дніпровському Планетарії – Noosphere Children’s Day. ДІти навчалися ракетомоделюванню на майстер-класі, розмальовували космічні пряники й брали участь у створенні фліп-флоп картини. У свою чергу, дніпровський Планетарій організовує безкоштовні екскурсії для переселенців. Попереду нові ініціативи від Noosphere – етап космічного хакатону NASA Space Apps Challenge і другі змагання Noosphere Space Games, які відбудуться восени.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...