• Головна
  • Один з районів Києва закрили на карантин через випадок сказу у куниці
14:17, 25 червня 2022 р.

Один з районів Києва закрили на карантин через випадок сказу у куниці

В одному з районів Києва запроваджено карантин через випадок сказу у куниці. Крім того, у цьому районі заборонили проводити виставки та інші видовищні заходи за участю собак у зоні карантинних обмежень та загрозливій зоні.

Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби у Києві.

Ще більше важливих та актуальних новин у нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва – 44.ua". Долучайтесь та читайте, щоб бути в курсі всіх подій Києва, регіону та України.

Зафіксували випадок сказу у Солом'янському районі Києва.

Фахівці вирішили запровадити карантинні обмеження щодо сказу на території Солом’янського району м. Києва, а саме на території обмеженій вулицями з перетинами просп. Лобановського з вул. Головка, вул. Головка з вул. Солом’янська, вул. Солом’янська з вул. Протасів Яр, вул. Протасів Яр з вул. М. Грінченка, вул. М. Грінченка з вул. Брожка, вул. Брожка з просп. Лобановського.

Загрозливою зоною визначають житлові та паркові масиви Солом'янського району, які прилягають до зони карантинних обмежень.

Також у цьому районі столиці заборонили проводити виставки та інші видовищні заходи за участю собак у зоні карантинних обмежень та загрозливій зоні.

Зазначимо, що сказ є гострим інфекційним захворюванням тварин та людини, що викликає нейротропний вірус Rabies. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вважає сказ одним із найбільш смертельно небезпечних інфекційних захворювань у світі. За оцінками, від сказу помирає 160 осіб на день (або 1 людина кожні 9 хвилин), половина з яких – діти. Джерелом інфекції можуть бути будь-які ссавці – куниці, лисиці, єноти, собаки, кішки, кажани.

Перші симптоми сказу – слабкість, біль голови, загальне нездужання, відсутність апетиту, незначне підвищення температури, кашель, нежить, біль у горлі, животі, блювання, пронос. Їх можна списати на будь-які хвороби, але найчастіше ставлять помилковий діагноз респіраторна або кишкова інфекція.

Інкубаційний період цього захворювання може бути як коротким (9 днів), так і тривалим – до 40 діб. Хвороба розвиватиметься швидше, якщо вірус проник в організм через укус на обличчі та шиї. Вкрай небезпечні укуси на кистях рук – у цьому випадку інкубаційний період може скоротитися до 5 діб.

Сказ- це порівняно рідкісне захворювання і медицина немає в своєму розпорядженні засоби його лікування. Проте є високоефективні вакцини, які захищають людей від цієї хвороби. Тому після укусу тварини слід промити місце ушкодження мильним розчином, обробити його йодом та звернутися до лікаря.

Вакцина проти сказу попереджає виникнення захворювання у 96-98% випадків. Але вакцинація ефективна лише на початку курсу не пізніше 14-го дня від моменту укусу.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Печерському районі столиці зареєстрували випадок захворювання на сказ у безпритульного кота.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Києва #новини #всі новини #сказ #карантин #Солом'янський район #куниця
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...