• Главная
  • Права та обов'язки державних і приватних виконавців в Україні
Новости компаний
14:24, 18 августа

Права та обов'язки державних і приватних виконавців в Україні

Новости компаний
Приватні виконавці Факт в Українi

Приватні виконавці Факт в Українi

Виконання судових рішень вважається надто важливим заключним етапом у захисті прав позивачів. У порівнянні з іншими державами в Україні це питання є доволі проблематичним, що створює країні репутацію нездатної захистити права своїх громадян. Як наслідок невиконання судових рішень, до Європейського суду прав людини надходить велика кількість скарг через цю проблему. Для оптимізації, модернізації структури та ліквідації недоліків у 2016 році в Україні була впроваджена змішана система виконання судових рішень, яка дозволяє здійснювати свою діяльність як державним, так і приватним виконавцям.

Приватний виконавець https://fakt.org.ua/uk/ - особа, яка уповноважена державою виконувати рішення суду. Щоб стати таким спеціалістом необхідно досягти віку 25 років, мати вищу юридичну освіту, а також успішно скласти кваліфікаційний іспит. З інформацією про юристів може ознайомитись кожен охочий на сайті Міністерства Юстиції України у реєстрі приватних виконавців.

Приватні державні виконавці: основні права та обов’язки

Основним обов’язком кожного виконавця є виконання судових рішень та обов’язкових рішень інших державних установ. Згідно з чинним законодавством України, державні і приватні судові виконавці мають наступні права:

  • безкоштовно отримувати всю інформацію, яка буде корисною для виконання рішення суду;
  • без перешкод заходити на земельні ділянки та на територію іншого майна боржника, здійснювати огляд та примусово відчиняти з залученням співробітників правоохоронних органів;
  • накладати арешт та вилучати майно боржника, передавати їх на зберігання уповноваженим особам та здійснювати реалізацію;
  • викликати до суду інших фізичних осіб;
  • залучувати до виконання рішення суду співробітників правоохоронних органів, експертів та спеціалістів, які зможуть оцінити майно;
  • накладати штрафні санкції на боржника;
  • здійснювати зйомку фото і відео;
  • звертатись до суду із проханням заборони виїзду боржника;
  • отримувати інформацію від банків і решти фінансових організацій про рахунки боржника і здійснювані ним операції з коштами.

Державні і приватні виконавці в Україні зобов’язані виконувати судові рішення методами, передбаченими чинним законодавством, а також надавати усім сторонам виконавчого провадження можливість ознайомитись із отриманою інформацією. Усі учасники виконання рішення суду повинні знати свої права і обов’язки - їх також повинен пояснити юрист.

Відмінності повноважень приватних і державних виконавців

Існують певні відмінності між повноваженнями приватного виконавця і державного співробітника. На відміну від приватного юриста, державний виконавець має право виконувати судові рішення, які стосуються відібрання дитини від батьків, конфіскації майна, заборгованості недієздатних осіб, державних та комунальних установ.

Практика показує збільшення кількості і ефективності виконання судових рішень після впровадження змішаної системи. Організація "ФАКТ" - гарантія компетентності, комплексного підходу до кожної справи і оперативності. Основним принципом спеціалістів є взаємна зацікавленість у успіху. Ознайомитись з інформацією про юристів громадського некомерційного об’єднання можна на сайті приватних виконавців https://fakt.org.ua/.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...