• Головна
 • Завтра у Києві покажуть світловий перформанс «Чорнобильське Полісся. Темний Рай»
Новини компаній
09:00, 24 квітня 2021 р.

Завтра у Києві покажуть світловий перформанс «Чорнобильське Полісся. Темний Рай»

Новини компаній

25 квітня на Європейській площі з 20:00 до 22:00 години відбудеться світловий перформанс «Чорнобильське Полісся. Темний рай» (фасад Національного центру «Український дім», вул. Хрещатик, 2). Авторка і кураторка проєкту — художниця ZINAIDA.

Щоб занурити глядачів у медитативну красу Чорнобильського Полісся, у світловому перформансі використані унікальні матеріали 12 проєктів онлайн-виставки «Темний Рай», які будуть представлені на сайті Національного центру «Український дім» (https://uadim.in.ua/) з 12:00 25 квітня. 

«Чорнобиль — наш дім». Саме такі слова можна почути від людей, які покинули свої домівки, від тих, хто залишився жити у зоні відчуження, та тих, хто повернувся туди після аварії. Чорнобиль — частина України, яку ми ризикували втратити назавжди. Чорнобильське Полісся — це мішані ліси, густа мережа річок, заболочені низовинні рівнини та особлива самобутня культура поліщуків. Проєкт «Темний Рай» присвячено саме цій стороні історії Чорнобиля.

До світлового перформансу ввійдуть елементи культурного коду цього прекрасного краю: архітектура, орнаменти вишивки, живопис, природа, традиції бортництва.

 «Наша мета, використовуючи сучасні прогресивні технології — показати українську культуру сучасною й архаїчною водночас. Наш Чорнобиль є прекрасним, радісним, живим. З кожним життєствердним проєктом про Чорнобиль зберігатиметься пам’ять і відроджуватиметься життя цього етнокультурного простору»,розповідає співкуратор, архітектор онлайн-експозиції, режисер світлового перформансу Вальдемарт Клюзко.

Партнером перформансу є інженерна київська компанія «IMMOLAS» братів Безсмертних — Олександра, Руслана та Сергія Грузінова. Їх команда розроблює українські лазерні прилади, а також створює програмне забезпечення для нових світлових ефектів. У видовищі на фасаді Національного центру «Український дім» будуть задіяні прилади лазерного світла з каустичним ефектом «Люмія». 

Побачити перформанс наживо можна буде під час прогулянки містом з будь-якої точки Європейської площі, залишаючись у безпеці та дотримуючись усіх карантинних обмежень. Також організатори зроблять відеодокументацію перформансу, щоб всі охочі мали можливість побачити його в інші дні на сайті Національного центру «Український дім».

Команда проєкту:

 • Авторка і кураторка — художниця, культурна діячка ZINAIDA
 • Співкуратор, архітектор онлайн-експозиції — Вальдемарт Клюзко
 • Етнографка, консультантка, доктор історичних наук, співробітниця ДНЦЗКСТК — Олена Боряк
 • Етнографка, консультантка, співробітниця ДНЦЗКСТК — Наталія Лещенко
 • Майстриня обрядового хліба, дослідниця традицій експерт натурального природного харчування — Оксана Барабаш
 • Художник — Ігор Руденя
 • Фотограф — Сергій Михальчук
 • Координаторка проєкту — Наталія Рудник

Організатори проєкту:

 • Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (ДНЦЗКСТК)
 • Національний центр «Український дім»

Увага! З усіма питаннями звертайтеся до PR-менеджерки проєкту Наталії Рудник (096) 706-72-09, [email protected]

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...