Основні положення

Питання стосовно отримання аліментів на дитину більш ніж актуальне, і насамперед важливо розуміти, на що розраховувати у певній ситуації. Існує думка, що у якості аліментів повинна виплачуватись деякі конкретні суми на отримання дитини, але така практика не дуже поширена, тому, що фіксована сума встановлюється у певних випадках, найчастіше керуються практикою розрахунку суми аліментів виходячи з рівня доходів платника. Фіксовані суми не прописані у законодавстві.

Яка процедура по отриманню аліментів

Для того, щоб отримати аліменти доведеться звернутися до суду, саме там вирішується питання щодо визначення розміру аліментів. Перш ніж рушити до суду необхідно звернутися до спеціалістів у даній сфері для отримання консультації та розробки плану дії, з цією задачею може впоратися юридична компанія Бачинський, Коломієць і партнери. Вам допоможуть розрахувати розмір аліментів та у судовому порядку отримати аліменти на дитину.

Що є підставою для присудження сплати аліментів

Приймаючи рішення стосовно призначення обов'язкової сплати аліментів одного з батьків суд керується ст.. 182 Сімейного Кодексу України, яким передбачено два варіанти: стягнення фіксованої суми, у випадку якщо у платника не має постійного доходу, а також за умов інших перешкоджаючих обставин, або стягнення певної частки від заробітної плати.

При визначення типу сплати прохання щодо встановлення фіксованої грошової суми може бути подано як позивачем, відповідачем. Якщо сплата аліментів встановлюється відповідно від заробітної плати, то мінімальний їх розмір на одну дитину повинен дорівнювати 30 % діючого прожиткового мінімуму. У випадку, якщо розрахований розмір менше ніж встановлений законодавчо, тоді дитина повинна отримувати додаткові виплати державної допомоги яка буде відшкодовувати різницю між обов’язковими 30 % та визначеної сумою аліментів.

При здійсненні процедури встановлення розміру аліментів судом має бути враховано яким матеріальний стан у дитини та платника, стан здоров’я, а також той факт, чи є у платника інші діти. Також, важливим фактором, на який звертається увага є наявність непрацездатних осіб, які вважаються на утриманні платника. До таких осіб можна віднести наступні:

  • наявність інших дітей;
  • дружина, чоловік або повнолітні діти, що є непрацездатними;
  • повнолітні діти, що досягли працездатності, але продовжують навчання.

Якщо у платника є родичі, які можуть бути віднесені до будь якої з цих категорій, то це безперечно буде враховуватися судом навіть у випадку якщо платник не надає фактичної допомоги. Не виключено і те, що на момент встановлення розміру аліментів платник вже може сплачувати аліменти на іншу дитину, за таких обставин необхідно враховувати встановлені законом норми, за якими обсяг загальної суми аліментів, сплачуваних на усіх дітей, не може бути більшим за 50 % доходу платника.

Источник: https://juresprudency.com.ua/