Рульовий механізм - стратегічно важливий елемент в автомобілі. Він використовується для повороту транспортного засобу в певну сторону. В основу рульового керування входить рульовий механізм і привід. Рульовий механізм розділяється на черв'як-ролик, рейку-сектор і гвинт-гайку.

Рульовий механізм повинен бути справний, так як він відповідає за безпечне пересування і повноцінне керування транспортним засобом. Тому фахівці рекомендують регулярно заїжджати на СТО і діагностувати стан рульового управління для визначення працездатності і необхідності в проведенні ремонтних робіт.

Погане дорожнє покриття, неакуратне водіння автомобіля призводить до поломок в системі рульового управління. Першими зношуються кермові тяги, що збільшує люфт. Поява люфту в рульовому механізмі - це часта поломка, яку виявляють при діагностиці системи управління. Якщо не провести ремонтні роботи, то з часом почне протікати робоча рідина з гідравлічної системи.

Наші працівники, в першу чергу, перевіряють наявність люфту в рульовому механізмі. Автомобіль заганяють на естакаду для огляду вузлів і агрегатів системи управління. Візуальним огляд допоможе розставити пріоритети в ремонтних роботах.

  • На першому етапі проводять огляд уздовж осі, як переміщаються пальці наконечників. Зазор між ними не повинен перевищувати 1-1,5 мм. При повільному повороті рульового колеса визначається наявність зайвого ходу в шарнірах рульової тяги. Додатково автомобіль тестують на спеціальних діагностичних стендах, які автоматизовано допомагають виявити несправність. Для цього використовують динамометр-люфтомір.
  • На другому етапі діагностики системи рульового управління перевіряють рівень зазорів в шарнірах рульової тяги, ширину зазорів в підшипниках рульового черв'яка до колонки. Сучасні транспортні засоби створюються з гідропідсилювачем керма, який покращує керування автомобілем. Тому фахівці перевіряють, наскільки добре працює гідравлічна система. Для цього необхідно регулярно перевіряти рівень масла в баку і силу тиску в насосі при роботі силового пристрою.
  • На третьому етапі при діагностиці рульового управління перевіряється надійність і міцність кріплення колонки. Для цього рульове колесо тягнуть на себе. Якщо під час тяги рульове колесо зміщується, тоді слід перевірити стан болтів і при необхідності затягнути їх.

Для ефективної роботи рульового механізму слід постійно контролювати стан чохлів для захисту кульових шарнірів для рульової тяги. Спеціальні чохли допомагають підтримувати чистоту агрегатів, тому при наявності пошкоджень в захисних чохлах їх слід оперативно замінити на нові.

Професійна та оперативна діагностика в «ГУР Сервісу» допоможе вам виявити поломку в системі рульового управління і провести ремонт або заміну зношених елементів рульового механізму. Звертайтеся до професіоналів, які якісно проведуть комплекс діагностичних робіт.