Офіційно немає затвердженого ким-небудь зразка позовної заяви до суду . Але існують певні формальні моменти, без додержання умов яких написана у вільній формі заява може бути відхилена судом. У зв'язку з цим треба все ж таки користуватися зразком заяви до суду , з котрим можна ознайомитись у самій судовій установі, у фахівця-юриста, до якого звернеться майбутній позивач, або в Інтернеті.

Вимоги до заяви до суду - початок
Не можна подавати судову заяву, якщо в неї не вказане точне найменування суду, до якого вона спрямовується. Тобто, перед тим, як її написати, треба знайти інформацію з точною назвою судової інстанції. В цьому, зокрема, допоможе Інтернет. При цьому треба розуміти, що заява має бути поданою до того, суду, в юрисдикції котрого знаходиться розгляд саме цього конкретного позову.
Зразок заяви до суду передбачає розміщення найменування установи, до якої звертається позивач, у лівому верхньому куті документа. В цьому ж куті, під судовим найменуванням, вказуються:

  • Прізвище, ім'я, по-батькові позивача (назва юридичної особи, яка виступає позивачем);
  • Місце проживання (адреса) позивача (для юридичної особи – місце держаної реєстрації);
  • Номера телефонів позивача.

Під цією інформацією розміщуються аналогічні відомості про відповідача.
Далі в центрі документа пишеться назва позову.
Зразок заяви до суду - зміст
Після назви позову зразок заяви до суду лишає багато місця для викладення головного змісту претензій, що пред’являються до відповідача. Звичайно, що зразок заяви до суду не в змозі перебачити конкретні обставини всіх конкретних позовів. Але позивач має знати, що зміст заяви повинен бути конкретним, чітким, мінімально необхідним. В нього включається перелік порушених прав, свобод та інтересів позивача, посилання на відповідні норми законодавства, обставини, за яких відбулися порушення і докази цих обставин.
Наприкінці зразка судової заяви міститься перелік обов’язкових додатків до позову, без яких суду може його відхилити. Це підпис позивача з датою подання позову, квитанція щодо сплати судового збору (обов'язково оригінал) і копії позову з додатками (для всіх учасників розгляду справи, а не лише для відповідача).

Можна звернутися до фахівця-юриста, а можна і самому правильно скласти змістовну позовну заяву до суду по будь-якій справі, точно дотримуючись її зразка.
По матеріалам сайта: www.ua-corrupt.net