Наявність заміського будинку істотно розширює можливості міської людини в плані відпочинку, тому котеджні містечка – зовсім не розкіш, а обов'язковий атрибут якісного життя. Однак варто розуміти, що будь-яка заміська ділянку вимагає огорожі, яка має кілька функціональних призначень: захист від сміття і пилу, сторонніх тварин, недобросовісних людей. До того ж, вона виконує роль естетичного елемента, який першим зустрічає гостей.

Найбільш поширеним видом огорожі довгі роки вважався дерев'яний паркан, який відрізняється своєю природністю і привабливим зовнішнім виглядом. Установка такої огорожі не вимагає значних капіталовкладень і обладнання потужного фундаменту, а легкість обробки дерева сприяє легкості монтажу. Однак цей паркан не може похвалитися високою довговічністю і вимагає постійного системного догляду (фарбування, ремонт і т. П.).

Зрозуміло, в наш час такі огорожі вже не зустрінеш. З недорогих варіантів більше затребувана секційна огорожа. Оцинкований метал набагато довговічніший і краще переносить всі особливості зовнішнього середовища. Така огорожа відкриває вид на ділянку, тому, якщо ви плануєте встановлювати її в якості основного забору по периметру, варто задуматися про декорування  рослинами.

Нерідко секційне спорудження застосовують для зонування ділянки. Наприклад, з його допомогою можна відокремити сад чи ігровий майданчик. У таких ситуаціях будівництво суцільного паркану не має сенсу.

Бетонні секційні паркани виглядають солідно і характеризуються високою довговічністю, а також міцністю своєї конструкції. До мінусів такого типу огорожі можна віднести складність установки, високу вагу конструкції і не найпривабливіший зовнішній вигляд, який часто асоціюється з будівельними майданчиками або промисловими об'єктами. Для любителів повітряного простору підійде сітка полімерна, яка застосовується також для огородження клумб.

Цегляний паркан відрізняється шикарним зовнішнім виглядом і можливістю реалізовувати найсміливіші дизайнерські ідеї, так як укладання цегли досить проста, а використання в конструкції всіляких кованих елементів додає їй унікальності і презентабельності. Для декору цього загородження знадобиться сітка, купити яку можна в будь-якому спеціалізованому магазині. Огорожа з цегли характеризується високим терміном експлуатації, невибагливістю до догляду, стійкість до впливу атмосферних опадів, а також високою міцністю. Недолік цегляної огорожі – це її вартість.

Паркани з профнастилу – міцні, довговічні, сучасні конструкції, які легко монтувати. Профнастил представлений на ринку широким асортиментом кольорів, що сприяє оптимальному вписуванню даного виду огорожі в загальний інтер'єр ділянки, а легкість і швидкість монтажу істотно підвищують його популярність. Огорожа з профнастилу невимоглива до фундаменту, догляду та умов використання, а її невисока вартість впливає на загальний кошторис зведення.