Вирішивши пофарбувати колісні диски, багато хто задається питанням про те, чим це краще зробити? Які матеріали слід використовувати, щоб нове покриття цих деталей коліс автомобіля прослужила як можна довше? Як їх наносити і яка фарба зазвичай застосовується? Про це і піде мова в даній публікації.

Автомобільні колісні диски піддаються сильним механічним впливам, тому їх лакофарбу вальне покриття має бути особливо стійко в цьому відношенні. Підвищеною зносостійкістю володіють емалі, ґрунти та лаки на основі акрилу, тому вони добре підійдуть для фарбування дисків автомобіля. Використовувати можна як спеціальний розпилювач, так і емаль в балончиках.

Щоб виконати якісне фарбування автомобільних дисків також підходять матеріали на поліуретановій основі. При цьому досвід і відгуки багатьох автолюбителів передбачають такий порядок забарвлення:

очищення;

нанесення кислотного ґрунту;

сушка дисків;

один шар епоксидного ґрунту;

сушка;

шліфування 400 шкіркою;

нанесення емалі (її також можна зробити шляхом змішування поліуретанового лаку, базової фарби і необхідної кількості затверджувача).

Альтернативним матеріалом для фарбування колісних дисків виступає порошкова фарба. Вона являє собою суміш пилу поліефірної смоли і пігменту. Цей вид фарби добре лягає на поверхню завдяки своїм електростатичним властивостям.

Після нанесення деталь піддають впливу високої температури в спеціальній камері, де фарба, плавлячись, закріплюється на дисках. У порівнянні з акриловими матеріалами порошкова фарба менш стійка по відношенню до механічних і хімічних впливів. Однак цей варіант фарбування часто воліють в силу швидкого нанесення і порівняно економного витрати. Порошкові матеріали краще всього підходять для оновлення литих легкосплавних дисків.

Також для оновлення цих деталей потрібен розчинник і дрібнозернистий наждачний папір. Для попереднього миття деталей краще використовувати автошапмунь, а не пральний порошок або миючий засіб для посуду.

Окремо потрібно сказати про піскоструминну обробку дисків автомобіля перед фарбуванням. Якщо досвіду в цій роботі немає, то краще скористатися класичним способом очищення від старої фарби і іржі, використовуючи наждачний папір або міні шліфувальну машинку. Якщо застосовувати погано просіяний пісок і переборщити з тиском, то на поверхні деталі можуть залишитися розводи та плями, які надалі буде складно прибрати і зафарбувати. Щоб уникнути цього, деякі для очищення коліс автомобіля використовують замість піску кальциновану соду.