Столична нерухомість завжди привертала увагу потенційних покупців. Це стосується не тільки житлових об'єктів, комерційна нерухомість не менш популярна, як і об'єкти промислової зони в межах Києва і у регіонах поблизу. Багато об'єктів нерухомості належать державі, і є збитковими або не експлуатуються, тому їх виставляють на продаж. Продаж комерційної нерухомості у Києві, що належить державі проводиться за допомогою відкритого електронного аукціону в системі Прозорро.Продажі. Ця вимога виникає на підставі Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна».

Комерційна нерухомість Київ

Інша державна система електронних аукціонів СЕТАМ (Setam/OpenMarket) пропонує до продажу столичне арештоване майно, яке продається примусово. Такі продажі ведуться на підставі судових рішень і згоду на продаж від колишніх власників не потрібно. Однак і в Прозорро, і в СЕТАМ зустрічаються торги, де своє майно звичайні громадяни або бізнес компанії продають на добровільній основі. Це виникає через популярність систем і можливості продати свої активи за гарною ціною.

Як вигідно купити комерційну нерухомість у Києві?

На торгах в Prozorro.Sale київська нерухомість часто йде за досить високими цінами. Однак часом можна знайти і цікавий об'єкт, де кінцева ціна виявляється привабливою - нижче ринкової. Якщо у вас не виходить з фінансових міркувань повністю викупити об'єкт у власність на торгах, то ви можете знайти інший варіант, який здають в оренду. Аукціони оренди державної власності також проходять тільки в системі Прозорро. Дана вимога виникає на підставі Закону «Про оренду державного та комунального майна».

Взяти участь в електронних аукціонах можуть всі бажаючі фізичні та юридичні особи, за рідкісними винятками, зазначеними в законодавстві, наприклад, в Законі «Про санкції». При цьому сама система побудована таким чином, що переможець визначається автоматично і без впливу людського фактора. Досить запропонувати кращу ціну, щоб виграти. Тут немає корупції або лобіювання чиїхось приватних інтересів. За допомогою Прозорро.Продажі вдалося позбутися від продажів держвласності за безцінь.

Аукціон нерухомості в Києві, що проводиться на платформі Setam, також публічний і відкритий. Після перемоги на торгах з майна будуть зняті всі арешти і заборони, крім судових рішень, виданих в якості забезпечення позову. Яке рухоме і нерухоме майно можна придбати через Прозорро і систему СЕТАМ, давайте розглянемо це детальніше.

Яку нерухомість можливо придбати на аукціоні?

За допомогою Prozorro.Sale можна придбати з відкритого аукціону:

 • житлові об'єкти нерухомості - це може бути квартира, приватний будинок, окремі приміщення або ділянки землі під житлову забудову;
 • об'єкти комерційної нерухомості - торгові площі, магазини, комплекси АЗС, парковки і гаражі, підвали, офіси або цілі офісні будівлі;
 • виробничі об'єкти - цехи, частини промислових підприємств або цілі комплекси, склади, ділянки землі в промзоні і т.д.;
 • торги по оренді державного та комунального майна;
 • майно у справах банкрутства фізичних або юридичних осіб;
 • активи ліквідованих банків, що продаються за ініціативою ФГВФО;
 • торги по розподілу квоти підтримки;
 • об'єкти «Укрпошти», «Укрспирту», «Укроборонпрому», «Укрзалізниці» та інших великих державних компаній;
 • оренда, а також продаж землі;
 • спеціальні дозволи на користування надрами України;
 • необроблену деревину і металобрухт;
 • активи приватних осіб і компаній, які виставлені на продаж добровільно.

Нерухомість з аукціону в Києві

Якщо ви зацікавлені в інвестиціях та купівлі за вигідною ціною нерухомості, то торги Прозорро хороший варіант знайти підходящий об'єкт. В СЕТАМ продається житлова, виробнича і комерційна нерухомість, а також рухоме майно, автотранспорт різного призначення, обладнання, побутова та комп'ютерна техніка, металобрухт і навіть товари народного споживання.

Як проходить аукціон з продажу нерухомості?

Яким чином взяти участь в аукціоні, де пропонується комерційна нерухомість у Києві? Давайте розглянемо сам процес від початку і до кінця, і так, вам необхідно:

 • знайти підходящу під ваші вимоги столичну нерухомість;
 • оцінити і вивчити її детальніше, це можна зробити на сайті Фонду державного майна України, за допомогою інформації, розміщеної в базі Прозорро, а також за допомогою порталу, який спеціально збирає найактуальніші і вигідні електронні торги, мова йде про портал - https://rialtotenders.com.ua/;
 • якщо ви вибрали об'єкт нерухомості, і хочете взяти участь в торгах, то вам слід зареєструватися на одних з офіційних інтернет майданчиків Прозорро. Сама система Prozorro безпосередньо з учасниками та замовниками торгів не спілкується, це робиться тільки через посередників, які отримали офіційну акредитацію. Ви можете вибрати один з таких майданчиків, який вам більше подобається;
 • після вибору маркетплейса і реєстрації, зі свого електронного кабінету ви відправляєте заявку на участь в аукціоні;
 • ви надаєте необхідні документи на торги, а також вносите реєстраційний і гарантійний внески;
 • задаєте питання замовнику аукціону, якщо вони у вас є і надаєте свою цінову пропозицію;
 • очікуєте початку аукціону і приймаєте в ньому участь. Самі торги йдуть в три етапи, де у вас буде 3 хвилини в кожному етапі, щоб прийняти рішення про збільшення ціни. Останнім в таких етапах буде приймати рішення той учасник, який до цього надав найвищу ціну;
 • переможе той, хто дасть кращу ціну, якщо це будете ви, то з вами підписується протокол аукціону;
 • потім ви проходите верифікацію переможця і оплачуєте потрібну суму, отриману в результаті торгів;
 • підписуєте договір купівлі-продажу;
 • з цим договором звертаєтеся до нотаріуса для переоформлення права власності на куплене майно.

Якщо ви не виграєте в аукціоні, то гарантійний внесок вам буде повернуто, а в разі перемоги, ця сума буде врахована в загальному заліку. Крім оплати грошей, зазначених вами на торгах, вам також буде необхідно сплатити комісійну винагороду тому інтернет майданчику, який ви вибрали. Така винагорода буде однаковою для будь-якого з майданчиків, і її розмір регламентується на законодавчому рівні. Також вам буде потрібно виплатити державні податки і послуги нотаріуса.

Процесс покупки недвижимости на аукционе

У Setam/OpenMarket торги проходять трохи інакше. Ви можете безпосередньо зареєструватися на торги, але це можна зробити і з одного з маркетплейсів Прозорро, який приєднався і до СЕТАМ. Аукціон з продажу арештованого майна йде деякий час, протягом якого будь-який з учасників може збільшити ціну. Але зробити це він може тільки на фіксовану суму - крок торгів. Виняток становить тільки спеціальна цінова пропозиція, яка не обов'язково повинна бути кратна кроку аукціону, але її можна зробити тільки один раз.

Також слід вказати, що самі по собі електронні торги в обох системах можуть відбуватися за двома сценаріями, а саме:

 • на підвищення ціни (англійський сценарій), це звичний і зрозумілий варіант торгів. Переможцем стає той учасник, хто запропонує кращу ціну за лот;
 • на зниження ціни (голландський сценарій), вартість лота протягом всього часу проведення торгів поступово знижується. Якщо учасник зупиняє зниження ціни і висловлює своє бажання придбати актив, то інші учасники ще можуть перекупити його в останньому раунді на підвищення. Останнє слово в раунді на підвищення залишається за учасником, що зупинив падіння ціни.

Голландський варіант аукціону потрібен для того, щоб продати проблемні активи або об'єкти, реальна ринкова ціна яких невідома, а стартова завищена. Таким чином вдалося продати проблемні активи збанкрутілих українських банків. У Прозорро.Продажі і СЕТАМ такий варіант торгів застосовується на ряду з англійським сценарієм.

Як прийняти участь в аукціоні?

Якщо ви хочете знайти для себе цікавий варіант житлової або комерційної нерухомості в столиці, а потім взяти участь в аукціоні, то весь процес ви можете виконати повністю самостійно. У разі, коли будь-які етапи торгів викликають у вас труднощі, або ви цінуєте свій час і в усі процеси занурюватися не бажаєте, то у вас є можливість замовити послугу супроводу аукціону.

Послугу допомоги в участі вам надасть досвідчений юрист, який добре розбирається в ринку нерухомості і питаннях переоформлення майна, а також знає, як працюють електронні торги. Знайти профільного юриста ви можете в агентстві Rialtotenders, при цьому ви отримуєте допомогу:

 • на початковому етапі вибору об'єкта нерухомості;
 • в попередній оцінки обраного об'єкта, що дозволяє прийняти рішення про участь, а також заздалегідь передбачити всі можливі ризики покупки;
 • на етапі реєстрації і подачі документів на участь;
 • при плануванні стратегії участі в аукціоні та подачі своєї цінової пропозиції;
 • під час самих торгів;
 • на етапі верифікації переможця, якщо саме ви їм станете;
 • при підписанні договору купівлі-продажу;
 • при переоформленні нерухомості або іншого майна в свою власність у нотаріуса.

Замовлення послуг консультанта - юриста можливе як на одному з проблемних для вас етапів участі, так і повний супровід «під ключ». На практиці часто виявляється, що точна попередня оцінка об'єкта продажу допомагає уникнути проблем в майбутньому. І саме участь слід вести таким чином, щоб виграти торги з мінімальними грошовими витратами. Тому допомога юриста може допомогти вам навіть заощадити.