Алкоголізм - це захворювання, що піддається успішному лікуванню на будь-якій стадії. Людям, які зіткнулися з цією проблемою, свою допомогу пропонують співробітники наркологічного центру «ADOMED». Дана спеціалізована установа до питання лікування алкоголізму підходить комплексно, застосовуючи для цих цілей найпередовіші, ефективні методи.

Методи ефективного лікування алкоголізму

Програма лікування алкоголізму

Успішне кодування від алкогольної залежності в Києві є комплексною, поетапну програму, що складається з декількох послідовних стадій:

  • Детоксикація - припускає виведення пацієнта з запійного стану, очищення організму, купірування абстинентного синдрому. Основна мета - виведення з запою, після чого починається подальша терапія залежності.

  • Протирецидивне лікування - попередження можливих зривів, придушення тяги до вживання алкогольних напоїв. Виявлення та усунення причин розвитку патологічної залежності.

  • Реабілітація - набуття нових цінностей і життєвих пріоритетів. Подолання психологічної залежності від алкоголю.

  • Після закінчення лікувального курсу пацієнт близько півроку проходить стадію ресоціалізації, під час якої основна увага приділяється профілактиці можливих зривів і закріпленню досягнутих результатів.

Як проходить протирецидивне лікування?

Найбільш складним етапом у боротьбі з алкогольною залежністю вважається саме протирецидивна терапія. Лікування здійснюється за допомогою психологічних та медикаментозних методик. Сучасні фахівці віддають перевагу комплексної терапії, що поєднує застосування лікарських препаратів і психотерапевтичних методів.

Психотерапевтичні методи

Психотерапевтичні методики спрямовані на роботу з підсвідомістю пацієнта, впровадження в нього негативних установок, пов'язаних із алкоголем.

Гіпноз

Гіпнотичний вплив проводиться після попередньої діагностики, за згодою самого хворого. Метод дозволяє виявити й усунути причини алкоголізму, закласти в свідомість пацієнта позитивні установки. Однак гіпноз протипоказаний людям із психічними розладами. Крім того, деякі пацієнти не піддаються навіюванню.

Кодування

Під час кодування в змінений свідомість хворого впроваджується програма наслідків порушень заборони на вживання спиртних напоїв. У результаті формується негативне ставлення до алкоголю. Даний спосіб лікування підходить тільки вселяється людям, а також вимагає додаткової психологічної корекції. В іншому випадку висока ймовірність нервових зривів, депресивних станів.

Медикаментозне лікування

Медикаментозна терапія при алкоголізмі передбачає застосування препаратів, що викликають неприємні відчуття при вживанні спиртного. Замість приємного стану алкогольного сп'яніння людина зіштовхується з ознаками важкого отруєння. У результаті формується відраза до спиртного.

Препарати можуть вводитися ін'єкційно або ж підшкірно шляхом імплантації. Імплантати вважаються більш безпечними для здоров'я, ніж уколи.

Переваги комплексного лікування

Доведено, що застосування лише одного з терапевтичних методів у боротьбі з алкоголізмом не дає стабільних, позитивних результатів. З цієї причини фахівці віддають перевагу комплексному лікуванню. Терапія починається з детоксикації, на наступному етапі застосовується гіпноз або кодування, далі настає черга психологічної реабілітації.

Таким чином, долається як фізіологічна, так і психологічна залежність від спиртних напоїв. Додаткова робота проводиться і з родичами пацієнта. Адже від блзького оточення, його поведінки багато в чому залежить ефективність лікування і тривалість ремісії.

Програма реабілітації розробляється фахівцями в індивідуальному порядку для кожного пацієнта. При цьому враховується не тільки стадія захворювання, а й психологічні особливості, вік, стать, рівень мотивацій, провокуючі фактори. Пройти діагностику та комплексне лікування алкоголізму можна в Європейському Інституті Залежностей «ADOMED».