Як пережити літо без морозива?

Незалежно від того, де хто живе, всі знають про морозиво - цей солодкий та холодний десерт, який допомагає охолодити ваше тіло в спекотні дні. Немає повністю підтвердженої інформації про те, хто винайшов морозиво, але перші історичні записи про десерти з морозивом сягають 5000 років і походять з Китаю! Спочатку десерти готували з подрібнених фруктів та льоду. Але прогрес у приготуванні морозива змінив рецепт холодного десерту. Китайці змішали кашу з відвареного рису, фруктів, молока, спецій і льоду та заморозили. Це породило справжнє морозиво.

Як морозиво з’явилося в Європі?

У давнину греки використовували сніг з Олімпу. Вони змішували його з фруктовими соками, медом та вином. У Римі до льоду додавали мед, корицю, рожеву воду, а також часто додавали мигдаль, фініки та інжир. Сучасне морозиво пробилося до Європи, мабуть, завдяки Марко Поло. Згідно з легендою, венеціанський мандрівник викрав секретний рецепт під час однієї з подорожей по Китаю і продав його венеціанським кондитерам. Одним із перших місць у Європі, де почали подавати морозиво для широкої громадськості був магазин морозива Cafe Procope у Франції. Там морозиво складалося з молока, вершків, масла та яєць.

Морозиво для еліти

Смачний, освіжаючий десерт з морозива з самого початку був доступний не кожному. Лід був дефіцитним продуктом і транспортувати його було дорого, тому мало хто міг насолодитися смаком морозива. Крижана історія розгорнулася, коли рецепт прибув за океан. Перший магазин морозива в Нью-Йорку відкрив італієць, а американці  охоче поширювали новини про морозиво, і перша фабрика морозива була відкрита в середині XIX століття. Ще в 1876 році винайдений німцем холодильник значно полегшив виробництво морозива. Їстівний конус був представлений на початку 1900-х років, і морозиво набувало дедалі більшої популярності. Популярність морозива у світі з того часу не зменшується, воно доступне як влітку, так і взимку.

Смак та форма морозива різняться

Початкові сорбети на основі подрібненого льоду та фруктових соків змінилися з розвитком технології їх виробництва та варіантів зберігання. Застосовувані за допомогою палички, вони є найпопулярнішим та доступним морозивом, але людська творчість не має меж. У магазинах ви можете отримати морозиво будь-якої форми, залежно від того, що воно рекламує і який смак має, а клієнти магазинів морозива не встигають за ідеями своїх власників, які постійно представляють нові, часто дуже дивні смаки.