Вже скільки разів твердили світу, з'ясовувати значення слів, перш ніж боротися з чимось. Колись боролися за комунізм - доборолися до капіталізму, потім боролися за суверенітет - доборолися до розвалу країни, доборолися за демократію - отримали олігархію. А все чому? Тому, що ніхто не спромігся задуматися над тим, за що власне ми боремося. Яке справжнє значення слів, за які ми боремося? Ніхто ж толком не розповів, що таке комунізм, суверенітет, демократія. Та й не міг розповісти, тому що, скільки людей, стільки й думок про ці поняття. З корупцією всі хочуть боротися, але не знають ні з ким, ні з чим.

Корупція, в перекладі на зрозумілу мову, означає продажність. Але як можна побороти продажність, якщо на дворі ринкова економіка?!

Взагалі не зрозуміло, як влаштований мозок у тих людей, які понаписували тонни найсуворіших декретів, резолюцій і конвенцій о боротьбі з тим, чого побороти взагалі ніколи не можна. Скільки вчитуватися в ці тонни антикорупційної макулатури, а розумієш тільки одне, що корупція забороняється багатьом, щоб вирішуватися обраним. Раби не мають права корумпованих, а патриції - будь ласка, без обмежень. Олігархові, королю, магнату, барону - хоч греблю гати можна корумпувати і нічого їм за це не буде. Вони навіть змагаються між собою, хто більше, швидше і сильніше вміє корумпованих. І від цього у них зростає авторитет і рейтинг відповідно. Тому сьогодні на боротьбу повинна вставати громадська діяльність, а не довіряти це всім тім же олігархам. Бо вони не зможуть боротися самі з собою!

Треба терміново боротися з корупцію абсолютно всім, всюди та повсюдно. Чітко визначити права і обов'язки продавця та покупця, захистити рядового споживача продажних послуг. І все! Запевняю вас, після цього ви взагалі забудете, що таке корупція. Вона просто зникне, пожере сама себе. Всі розцінки на корупційні послуги миттю вирівняються. Якщо все чітко знатимуть де, що і як можна купити та як при цьому не попастися, то всі будуть задоволені. Якщо вже купуєш товар, то він повинен бути належної якості. Якщо, припустимо, кажуть, що можна без конкурсу поступити куди-небудь, то інші теж повинні знати. Краса, коли всі знають правила продажності, тоді нікому і в голову не прийде корумпувати і нікому не буде образливо та завидно.

Єдино про що треба буде піклуватися, так це про правила вільної торгівлі. Про те, щоб свобода корумпованих одних, не порушувала цю ж свободу для інших. Щоб все продані товари були ліцензійними, якісними і відпускалися в приємних для продавців і покупців місцях. Щоб не було незаконної торгівлі забороненими товарами. Щоб не обманювали, щоб не обмірювали і не обраховували наших милих споживачів корупційних послуг. Думаю, в цьому питанні фахівців греблю гати, все про все це знають. Так що врегулювати антикорупційну продажність буде раз плюнути. І всі будуть задоволені.