Хліб є основною частиною нашого звичного раціону. Але останні роки але проти нього зріє повстання. Сьогодні багато людей розглядає його як дієтичного ворога – причину збільшення ліній талії та джерело багатьох проблем зі здоров’ям.

Хліб є основною частиною нашого звичного раціону. Але останні роки але проти нього зріє повстання. Сьогодні багато людей розглядає його як дієтичного ворога – причину збільшення ліній талії та джерело багатьох проблем зі здоров’ям. Популярні книги та гуру здоров’я стверджують, що речовини, які містяться у ньому, можуть спричинити або сприяти туманному мисленню, втомі, депресії та хворобам. Тож давайте розберемось, варто відмовитись від вживання випічки, чи навпаки, вона може бути корисною для вашого здоров’я.

Думка вчених

Перегляньте опубліковані та рецензовані статті про хліб та здоров'я людини. Більшість із того, що ви знайдете, говорить що цей продукт є нейтральним, а у випадку цільнозернових видів, цілком корисним. Звісно, така продукція повинна виготовлятися з якісної сировини та повним дотриманням технології. Саме такими є хлібобулочні вироби торгівельної марки «Цар Хліб».

Так, наприклад, вживання цільнозернового хліба може значно знижувати ризик виникнення діабету, ожиріння, та хвороб серцево-судинної системи. Це зумовлене тим, що зерна для таких виробів мелють на менші частини, що у подальшому пришвидшує процес травлення та зменшує негативні наслідки для здоров’я. Крім того, цільнозернова продукція містить велику кількість клітковини, магній, селен та інші поживні речовини.

На запитання, чи слід вважати хліб «нездоровою їжею», більшість вчених навпаки стверджують, що цільнозерновий хліб корисний, а велике споживання цільних зерен пов’язане з великим спектром користі для здоров’я. Фактично, дослідження довели, що вживання в еквіваленті 7,5 скибочок цільнозернового хліба на день пов'язане з «оптимальними» наслідками для здоров'я.

Хоча вчені та дієтологи й не бачать великої користі у споживанні білого хліба, докази, пов’язані із збільшенням ваги або іншими негативними наслідками для здоров’я, є менш надійними, ніж дані про позитивні наслідки.

«Якщо ви дивитесь на масштабні дослідження дієти людей, які живуть довше та мало хворіють, клітковина і зерна завжди є основними її компонентами», - вважає Джоанна Славін, доктор наук, професор харчування з університету Мінесоти. Славін стверджує, що клітковина у хлібобулочних виробах уповільнює всмоктування жиру та вуглеводів у тонкому кішківнику, а цільнозерновими волокнами живляться корисні бактерії.

Хоча професор не виступає за безперебійне споживання білого хліба, Славін зазначає, що він та інші крохмалисті вуглеводи – білий рис, макарони, картопля, є основою більшості дієт у всьому світі і не є очевидною проблемою у загальному споживанні калорій.

Звичайно, хліб представляє серйозні проблеми людям, які страждають на целіакію або чутливість до глютену. Але для решти 94 відсотків із нас хліб – це не те погане, від чого треба негайно позбавитись. Хліб (і не лише цільнозерновий) вважається головним компонентом дієт середземноморського стилю, які неодноразово пов'язували зі здоров'ям та довголіттям.

 «Джерело: hlibinvest.com.ua»