Прообразом сучасного каміна вважається відкрите багаття, що служило для обігріву житла та приготування їжі. Навколо вогнища викладалася оправа з каменів, а для виходу вуглекислого газу та диму використовувався спеціальний отвір в даху. Пізніше з’явилися ковпаки спеціальної конструкції для відведення диму з приміщення. З роками вигляд цього примітивного димовідводу змінювався, ставав більш досконалим.

Перші каміни мали великі розміри, над ними підвішували котли для приготування їжі та за допомогою вертела смажили туші тварин (биків, кабанів). Такі каміни й зараз збереглися в деяких європейських замках. За своє існування камін дуже змінився конструктивно. Виробники пропонують каміни, виконані в різних стилях: від класики до стилю хайтек.

Основні критерії вибору камінів для будинку

Сайт магазину Камінін надає багато корисної інформації про моделі сучасних камінів, які можуть стати справжньою окрасою сучасного житла. Об’єднання регіональних представництв та магазинів «Камінін» пропонує каміни та печі відомих світових виробників: Jotul та Austroflamm, Hoxter та Rocal, Scan та інших.

Існують два різновиди камінів:

  • відкриті
  • закриті.

Відкриті конструкції камінів обирають більше для виконання декоративної функції, адже їх тепловіддача дуже низька. Вони віддають до 30% тепла, решта вилітає через димохід.
Закриті каміни можна використовувати для обігріву великих площ. Їх ККД сягає 70–80%. Шляхом подачі повітря у закритий камін здійснюється регулювання процесу горіння. Закрита топка забезпечує можливість економного використання дров та запобігає випадінню жару.

Полум’я декоративного каміна створює приємну атмосферу для спілкування. Але розпалювати декоративний камін кілька разів на рік нераціонально. Краще придбати камін закритої конструкції, який прикрасить інтер’єр та забезпечить обігрів кількох кімнат. Під час горіння каміну, можна зменшити інтенсивність загального опалення та знизити споживання газу або електроенергії.

Різниця в ціні декоративних та закритих моделей камінів з повітряними топками не надто велика. Тому більш вигідно встановлювати повноцінні закриті каміни, які можуть обігрівати приміщення площею до 100м2.

Каміни з водяним контуром здатні обігріти приміщення до 350 м2, економлячи до 50% газу. Такі каміни здатні обігрівати цілий будинок, але ціна їх досить висока.

Монтаж камінів

Монтаж камінів треба виконувати професійно, з дотриманням правил пожежної безпеки. Кваліфіковані спеціалісти повинні займатися вибором та підготовкою місця для монтажу конструкції. Будівництво димоходу слід передбачити на етапі будівництва житла.

При виконанні робіт по встановленню газового котла, виконавці повинні мати допуск до робіт з вибухонебезпечними речовинами.

Компанія «Камінін» має ліцензію на виконання робіт по монтажу камінних топок, печей та димарів. При виконанні монтажних робіт враховуються конструктивні особливості будівель, рекомендації виробників обладнання, побажання клієнтів.

Співробітники компанії мають практичний досвід по встановленню камінів понад 10 років. Вони вдосконалюють свої навички, періодично проходячи навчання. Спеціалісти підприємства беруть участь у проведенні тематичних семінарів. Не дотримуючись нормативних вимог при встановленні каміна, можна наразити людей на небезпеку. Тільки ліцензійний монтаж надає гарантію безпечної та довговічної експлуатації каміна. Крім того, за станом каміна треба постійно стежити. Післягарантійне обслуговування каміна дозволяє своєчасно виправити недоліки в його роботі.